Jednota neskončí, zásobování z Boršic nehrozí

Jednota neskončí, zásobování z Boršic nehrozí
Foto: Ilustrační foto  /  Jednota loni opustila Tučapy, obec lidem zajistila odvoz za nákupy do Borčic. Něco podobného prý obci Stříbrnice nehrozí.
Stříbrnice Zprávy 15 / 03 / 2018

Jednota končí!? Kde budeme nakupovat? Tak reagovali na „zaručené“ zprávy o uzavření obchodu ve Stříbrnicích zaskočení obyvatelé. Jejich obavy jsou ale zbytečné. Obec totiž za pět minut dvanáct odvrátila kritický scénář a předběžně se s obchodním řetězcem domluvila na dalších podmínkách provozu. Smlouvu teď musí ještě posvětit zastupitelé.
„Uzavření obchodu je pro obec nepředstavitelné, byl by to obrovský problém. Hlavně kvůli seniorům a mateřské škole, která v něm nakupuje zboží na vaření obědů nejen pro žáky, ale právě i seniory,“ uvědomuje si vážnost situace Petr Matoušek, starosta Stříbrnic.
Jelikož se prodejna loni propadla hluboko do červených čísel, vedení společnosti z Uherského Ostrohu postavilo obec před hotovou věc. „Jestli finančně nepodpoříte provoz, tak obchod asi zavřeme,“ vyslechl si starosta. „Ztráta byla opravdu vysoká, většina lidí totiž nakupuje při cestě domů už v Boršicích, kde je podstatně větší prodejna, která disponuje i velkým parkovištěm. A to je skutečně problém. Lidé si musí uvědomit, že když nebudou nakupovat doma, tak opravdu hrozí, že o obchod přijdeme,“ vzkazuje občanům Matoušek. Černý scénář ale zatím nehrozí, Stříbrnice nejpíš nepotká osud nedalekých Tučap, kde už o Jednotu přišli a aktuálně seniory jednou za týden vozí za nákupy právě do Boršic obecní dodávka…
Obchod ve Stříbrnicích funguje v budově mateřské školy už více než deset let, je zdrojem příjmů pro dvě zaměstnankyně. „Už léta si účtujeme minimální nájem a nově jsme předběžně domluveni, že uvolníme finanční prostředky i na energie. Věřím, že zastupitelé nabídku schválí, nesmíme dopadnout jako sousední Tučapy,“ zdůraznil Matoušek. Součástí dohody je znovuzavedení otevírací doby do 16.30 hodin po celý pracovní týden. Od Nového roku je totiž zmíněná pracovní doba pouze v pátek.

TOPlist