Jel, jak měl, přesto zemřel

Jel, jak měl, přesto zemřel
Foto: HZS Zlínského kraje
Uherskobrodsko Zprávy 04 / 09 / 2009

Obchvat Uh. Brodu se sice jeví jako rovný a přehledný úsek, přesto, či možná právě proto se tu čas od času stane dopravní nehoda. Ta poslední si vybrala nejvyšší daň. A jak už to bohužel často bývá, viník přežil, nic netušící řidič, který měl jen tu smůlu, že byl v nepravý čas na nepravém místě, už do svého cíle nedojel.
Ke tragické nehodě došlo ve středu druhého září o půl osmé ráno poblíž Uh. Brodu.
„Od Brodu jel v dodávce pětapadesátiletý muž, který z prozatím nezjištěného důvodu přejel do protisměru. Od Hradiště jela ve stejném okamžiku a místě dvě osobní auta. První auto se dokázalo protijedoucí dodávce vyhnout, druhé auto už ale nemělo šanci,“ uvedl k nehodě policejní mluvčí Aleš Mergental.
Dodávka narazila čelně do Škody Felicie, kterou řídil pětačtyřicetiletý muž. Silný náraz odhodil škodovku do příkopu a její řidič utrpěl tak vážná zranění, že jim na místě podlehl.
„Hasiči přijeli ze záchranářů na místo jako první a okamžitě urgovali příjezd zdravotníků.
Jak hasiči u nehody zjistili, řidič osobního auta byl na místě mrtvý a záchranáři  mu už nedokázali pomoci. Hasiči se proto věnovali vyproštění vážně zraněného řidiče dodávky, který utrpěl zranění na hlavě,“ doplnil k celé události tiskový mluvčí hasičů Ivo Mitáček. K dalším zraněním či ztrátám na životech nedošlo jen proto, že muži jeli ve svých autech sami.
Nehoda nejprve omezila provoz na mezinárodním tahu. Vzhledem k nutnosti vyšetřování však policisté dopoledne odkláněli dopravu přes Hradčovice, Drslavice a Havřice. Bylo štěstím, že jen několik dní předtím byla zprůjezdněna silnice mezi Havřicemi a Drslavicemi. Ještě před pár dny by totiž tato objízdná trasa nebyla možná, což by způsobilo ještě větší kolaps.
„Jel jsem ráno do práce a u Pepčína jsem si všiml, že mě dohání sanitka. Hleděl jsem, abych jí někde uhnul, když jsem uviděl tu hrůzu a uvědomil si, že cíl sanitky je jen kousek za Brodem. Už tam byli hasiči a nějací lidi se snažili řídit dopravu. Za pár vteřin přijela další sanitka a silnice byla celá zablokovaná. Když si to tak uvědomuji, tak jsem byl asi poslední člověk, kterému se podařilo tím úsekem projet,“ prozradil mladík Petr z Uh. Brodu. Úsek od motorestu Pepčín až po křižovatku mezi Hradčovicemi a Veletinami byl uzavřený až téměř do oběda.
„Řidič dodávky vyvázl z havárie s otřesem mozku a povrchovým poraněním hlavy. Posádka záchranné služby jej převezla na chirurgickou ambulanci nemocnice v Uherském Hradišti.
Druhý řidič vozu Škoda Felicia utrpěl mnohačetná poranění neslučitelná se životem a následkům zranění na místě podlehl,“ doplnila informace mluvčí zdravotní záchranné služby Hana Podlešáková.
Za tento rok se jednalo už o jedenáctou smrtelnou nehodu na Uherskohradišťsku. Přitom jak se zdá, řadě řidičů se pořád ještě nerozsvítilo. Jak by jinak bylo možné, že ve Strání v tu dobu policisté zadrželi muže, který jel s neuvěřitelnými 2,2 promilemi. Kdyby došlo k nehodě, pravděpodobně by se mu však nic nestalo. Jak už to tak bohužel bývá.


 

autor: LUKÁŠ FABIÁN

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace