Jen ztrácíme čas a peníze, zlobí se starostka

Jen ztrácíme čas a peníze, zlobí se starostka
Foto: ilustr., web
Topolná Zprávy 02 / 07 / 2013

I když zastupitelé Topolné odmítli požadované soudní vyrovnání se staroměstskou stavební společností IPOS Group, soudkyně Krajského soudu v Brně při pondělním líčení do kauzy světlo nevnesla. Znalecký posudek, který má spor rozseknout, totiž nenařídila a obci jen přidělala další vrásky...
„Máme vypracovat posudek, který má porovnat dokumentaci pro kolaudaci se skutečným plněním stavby. Ale to jen ztratíme další čas a peníze,“ zlobí se Hana Marášková, starostka Topolné, která si dokumentaci vyžádala od stavebního úřadu. „Už teď vidím, že jsou v listinách zřejmé nesrovnalosti. Ale náš verdikt protistrana určitě napadne a soud povolá znalce. A tak nechápu, proč to nevyřeší hned,“ diví se starostka. A dodala, že právní zástupkyně obce pondělí strávila u soudu 2,5 hodiny.
Jádrem sporu jsou čtyři nezaplacené faktury v hodnotě 1,6 milionu korun za stavbu Domu s pečovatelskou službou, který otevřel brány klientům už v roce 2005. Nebyly vůbec zapsány v účetnictví a kontrolou pak obec zjistila, že firma některé práce fakturuje podruhé a jiné neprovedla vůbec. I přesto si IPOS Group, respektive insolvenční správce společnosti, nárokuje 2,6 milionu korun (milion představují úroky – pozn. autora).
Soud bude znovu pokračovat v září.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace