Jiří „Strojařský“ Omelka se loučí. Po 38 letech!

Jiří „Strojařský“ Omelka se loučí. Po 38 letech!
Foto: archiv  /  Jiří Omelka.
Uherské Hradiště Zprávy 04 / 09 / 2017

Legenda, na kterou nikdy nezapomeneme. Tak glosují kolegové, maturanti i studenti kantora Jiřího Omelku, který po osmatřiceti letech na půdě Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti odešel do důchodu. Škole tak dnes začíná nové éra, éra bez Jiřího „Strojařského“…
„Ani nevíš, jak jsem smutný, že tě ztrácíme. Jsi živým důkazem, že ne počítače ani mobily, ale pan učitel je tím rozhodujícím pro kvalitu vzdělávání,“ vyznal se kamarádovi Jaroslav Zatloukal, ředitel uherskohradišťské školy.
Jiří Omelka je nesporně legenda, ke strojařině přivedl tisíce studentů, kteří na něj dodnes vzpomínají s láskou. „Je největší borec. Měla jsem ho strašně ráda, suprovní učitel,“ svěřila se Pavlína Zubatá. „Nejlepší učitel celé prumky, škoda, že končí…,“ posteskl si Tomáš Lorenc. A tak není divu, že se Omelkovi dostalo impozantního rozloučení Pod Břesteckou skalou, na kterém převzal nejen symbolický klíč od školy, ale i almanach, mapující jeho život na škole.
„Když kantor prožije 38 profesních let na jedné škole, vytvoří si pevné vazby, je atmosférou školy prosáklý. A když je výtečná a kolektiv spolupracovníků perfektní, loučení je velmi těžké,“ řekl dojatý Jiří Omelka. „Všem moc děkuji za krásné dary i atmosféru při rozlučce. Zvláště děkuju Lence Tománkové, která byla její hlavní organizátorkou, a řediteli, jehož slova jsou zvěčněna v almanachu, který budu ukazovat vnoučatům a patřičně „machrovat“,“ dodal dvaasedmdesátiletý Omelka. Na kantorském kontě má úctyhodných 72 tříd, které přivedl k maturitě ze strojírenské technologie.
Jiří Omelka ale není jenom kantor, ale i sportovec. Šestadvacet let hrál volejbal, hlavně za VSK Staré Město, které také 17 let trénoval. Je držitelem medaile Otakara Koutského za významný a výjimečný přínos volejbalu.

autor: PETR ČECH
TOPlist