Josef Bazala končí! Úřad starosty jako narozeninový dárek?

Josef Bazala končí! Úřad starosty jako narozeninový dárek?
Foto: archiv  /  Josef Bazala seděl na dvou židlích jen tři měsíce, ve funkci starosty končí.
Staré Město Zprávy 11 / 01 / 2021

Tři měsíce sedí na dvou židlích, tři měsíce pendluje mezi Starým Městem a Prahou. Jeho „martyrium“ ale za týden skončí. Josef Bazala se totiž po dlouhých 14 letech vzdá funkce starosty Starého Města, aby se naplno věnoval už pouze senátorování. Kdo po něm převezme štafetu? To je v rukou pondělního zastupitelstva.

„Už od vítězství v senátních volbách jsem konec zvažoval, byl jsem na vážkách, jestli má smysl pokračovat na dvou frontách. Jestli to člověk může plnohodnotně zvládnout. Zkusil jsem to do konce roku, hlavně kvůli dokončení rozdělané práce a rozpočtu, ale dál už jít nechci. Spoustu starostovské práce za mě dělají druzí a to je špatně,“ komentoval své rozhodnutí Bazala, který v čele Starého Města „kroutí“ čtvrté volební období. Už jej ale nedokončí. I tak se nesmazatelně zapíše do historie města.

Zvolením do Senátu se jeho starostovská role zásadně změnila. „Dříve jsem byl lidem prakticky kdykoliv k dispozici, účastnil jsem se jednání komisí, absolvoval kontrolní dny. Teď jsem kolikrát jen rozdal úkoly a vyrazil na jednání Senátu…,“ svěřil se dlouholetý politik, který navíc není zrovna zastáncem kumulací funkcí. „Vždycky jsem byl spíš kritikem. I proto jsem se asi necítil ve své kůži,“ přiznává Bazala. Rodina mu do rozhodnutí nemluvila. „Děti už jsou velké a manželka raději mlčí...,“ směje se.

Josef Bazala je starostou od října 2006, kdy vystřídal Miroslava Schönbauma. V čele Starého Města tak strávil více než 14 let. „I kdybych zůstal, už bych na starostu nekandidoval,“ uvedl lidovecký starosta. Z komunální politiky se ale úplně nevytratí, podle informací DOBRÉHO DNE totiž „přesedlá“ na pozici neuvolněného místostarosty, kterou si už vyzkoušel v letech 2002-2006. A zůstane zastupitelem Zlínského kraje.

Klíče od kanceláře starosty odevzdá v pátek, o tři dny později zastupitelé zvolí jeho nástupce. S největší pravděpodobností ukáží na jeho stranického kolegu a současného místostarostu Kamila Psotku, který shodou okolností v pondělí 18. ledna slaví 47. narozeniny.

Tagy článku

TOPlist