K Nivnici a Slavkovu povedou nové stezky

K Nivnici a Slavkovu povedou nové stezky
Dolní Němčí, Slavkov Zprávy 10 / 06 / 2010

Sotva v Dolním Němčí slavnostně otevřeli cyklostezku do Hluku, už přemýšlejí, jak cyklistům dopřát bezpečnou jízdu i ostatními směry. Místní radnice chtějí postavit stezky také k Nivnici a Slavkovu.
„S výstavbou cyklostezky do Nivnice se počítá souběžně s opravou a rozšířením hlavní silnice. Projekt je již hotový a v současné době probíhají různá vyjadřovací řízení a podávání případných námitek,“ uvedl František Hajdůch, starosta Dolního Němčí. Radnice se dohodla s projektantem, který upraví i silnici. „Když to dělá jeden člověk, minimalizují se různá nedorozumění. Určitě je to lepší, než kdyby každou část stavby dělal někdo jiný,“ vysvětlil starosta.
Cyklostezka z Dolního Němčí do Nivnice se bude kuriozně budovat v katastru Vlčnova. „Je to součást dohody. Náš katastr totiž paradoxně s nivnickým vůbec nesouvisí. Pro Vlčnovské je to ale dost z ruky. Stavba této stezky by pro ně nebyla prioritou,“ vysvětlil Hajdůch.
Kromě cyklostezky do Nivnice je v plánech i spojení se Slavkovem. „Cyklostezka bude přínosem z hlediska turistiky, sportovního vyžití i bezpečnosti dopravy. Protože však výstavba kilometru stojí miliony, bez dotací to nejspíš nepůjde. Malé obce podobné Slavkovu se totiž do práce pustí samy jen stěží, upozornil starosta Petr Vladovič.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace