K rezignaci nevidím důvod, zdůraznil Prudký

K rezignaci nevidím důvod, zdůraznil Prudký
Uherské Hradiště Zprávy 09 / 01 / 2014

Jiří Prudký, který v horkém křesle ředitele Slovácké základní umělecké školy po listopadovém převratu vystřídal Ivanu Hrubou, žádný tlak na svou osobu necítí. Od rodičů ani odborů, jejichž legitimitu navíc zpochybnil. O rezignaci tak nepřemýšlí.
„Tlak ze strany rodičů jsem nezaznamenal, jejich požadavky jsem řešil kladně a k jejich spokojenosti. Tlak domnělých odborů je cílen na paní Zuzanu Zdráhalovou Lapčíkovou, takže opravdu není jediný důvod k mé rezignaci,“ prohlásil Jiří Prudký, který stále ještě nemá k dispozici písemné doklady o registraci odborové organizace SZUŠ. „O stávkové pohotovosti jsem byl informován elektronickou formou. Situaci jsem konzultoval s právníkem, podle kterého je plánovaná stávka nejspíše neplatná. Když se odbory prokáží platnou registrací, věřím, že kolektivní jednání skončí dohodou,“ pravil Prudký.
Výtky manželů Hrubých, spolumajitelů školy, a odborů, že nemá ani povinnou pedagogickou praxi, nepovažuje za opodstatněné. „V Základní umělecké škole Moravský Beroun jsem sice působil jako zástupce statutárního orgánu, ale s tím rozdílem, že jsem nad sebou neměl žádného nadřízeného. Měl jsem kompetence, pravomoci a zodpovídal jsem za vedení školy zřizovateli stejně jako ředitel. Kolegům jsem to uvedl pro zjednodušení vysvětlení mé dosavadní praxe, práce a výsledků, kterých jsem dosáhl na poli základního uměleckého vzdělávání. Při změně zřizovatele jsem byl následně jmenován jako ředitel,“ tvrdí Prudký, jehož jméno však stále nefiguruje v rejstříku škol a školských zařízení ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. „Podklady k zápisu jsem posílal už koncem listopadu. Vzhledem k povinné dovolené na ministerstvu mezi vánočními svátky a Novým rokem mohlo dojít ke zpoždění. Zatím jsem neobdržel žádnou výzvu k doplnění dokumentů potřebných pro můj zápis jako ředitele školy,“ uvedl ještě Prudký.

Tagy článku

TOPlist