Kabiny sportovců jsou ostudou Březolup. Klub chce získat milion korun ve sbírce

Kabiny sportovců jsou ostudou Březolup. Klub chce získat milion korun ve sbírce
Foto: vizualizace - obec Březolupy  /  Takto by měly nové šatny vypadat. Tedy pokud se sbírka ujme...
Březolupy Zprávy 11 / 06 / 2019

Už deset let marně usilují o finanční injekci na výstavbu nových kabin, už deset let slyší ze všech stran „Zamítnuto“. A tak Sportovní klub Březolupy udělal netradiční krok, zřídil si transparentní účet. Když na něm lidé nastřádají milion korun, rozsvítí stavbě zelenou. Aktuálně je na účtu 8 000 korun…
„Výstavba stávajících kabin začala už v roce 1958 a dílčí rekonstrukcí prošla naposledy v sedmdesátých letech. Jejich současná podoba je už zcela nevyhovující, technický stav a zázemí patří mezi nejhorší v regionu,“ zdůraznil Pavel Hubáček, předseda SK Březolupy.
I když se klub už deset let pravidelně zařazuje do fronty žadatelů o finanční prostředky z dotačních programů, vždycky „utřel nos“.
Odhadované náklady na první etapu jsou 5 milionů korun. „I kdybychom získali dotaci, která pokryje šedesát, maximálně sedmdesát procent nákladů, dofinancování z vlastních zdrojů není v našich silách,“ poznamenal Hubáček.
Čtyři miliony už ale sportovci řešit nemusí, mají příslib obce, že je uvolní z rozpočtu. „Věřím, že společnými silami zbylý milion nastřádáme. I kdyby to třeba trvalo nějaký ten rok. Však na účtu se nám peníze neztratí. A zbytek potom doplatí obec,“ potvrdil Petr Kukla, starosta Březolup, podle kterého účet, respektive sbírka, zůstane otevřený i po případné dostavbě kabin. Klidně až pět let.
Transparentní účet byl určený na zahájení první etapy, ve které ožije přízemí, sloužící jako šatny, včetně sociálního zázemí pro sportovce i návštěvníky. „Část chybějících financí je možné doplnit i odbornou pomocí nebo brigádnickými hodinami, vhodnou službou nebo materiálem na výstavbu kabin, případně výpomocí obci při pořádání hodů a jiných akcí,“ poznamenal Hubáček, který společně se starostou a místostarostou Radkem Bereckou sáhli do peněženky jako první.
Druhá etapa počítá s výstavbou prvního patra, kde vznikne zázemí pro sousední víceúčelovou halu. To už ale zaplatí výhradně obec.
Číslo transparentního účtu je 20001-1546874329/0800.

TOPlist