Kam se stromky? Rozhodně ne do kontejnerů

Kam se stromky? Rozhodně ne do kontejnerů
Foto: ilustr. web
Uherské Hradiště Zprávy 11 / 01 / 2017

Vánoční stromek patří do sběrného dvora nebo k popelnici, apeluje na obyvatele radnice v Uherském Hradišti. Nezřídka se totiž stává, že symbol Vánoc skončí pohozený pod okny domů, u silnice nebo třeba v kontejneru na komunální odpad…
„I když očekáváme, že stejně jako v předchozích letech vánoční stromky lidé nejvíce odloží u sběrných míst pro ukládání odpadu, odkud jsme jich loni odvezli padesát vleček, upravili jsme otevírací dobu sběrného dvora,“ informoval Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice, která ročně za svoz vánočních stromů zaplatí až 50 tisíc korun.
O odvoz vánočních stromků od kontejnerů před domy se radnice postará každé pondělí až do 13. února. „Žádáme občany, aby stromky přednostně odváželi do sběrného dvora, a zároveň je vyzýváme, ať se vyvarují jejich pohození do vnitrobloků sídlišť, ke komunikacím, chodníkům a hlavně ať je nestrkají do nádob na komunální odpad,“ zdůraznil Pášma.
Sběrný dvůr na ulici Moravníky 905 je od 10. ledna do 14. února otevřený každé úterý až do 17.45, v ostatní pracovní dny zavírá brány o dvě hodiny dříve. „Stromky se odtud odváží na kompostárnu do Buchlovic, stromky od kontejnerů ekologicky likvidujeme štěpkováním,“ dodal mluvčí radnice.

TOPlist