Kandidát na starostu rezignoval na post zastupitele, boural opilý

Kandidát na starostu rezignoval na post zastupitele, boural opilý
Foto: ilustrační foto
Uherský Ostroh Zprávy 11 / 10 / 2022

Jiří Chlup neusedne do křesla starosty Uherského Ostrohu. Lídr sdružení Naše město totiž opilý havaroval ve Veselí nad Moravou, jeho jízdu na hlavní křižovatce ukončil náraz do sloupu veřejného osvětlení. Jeho prohřešek však tvořící se koalicí neotřásl, jen partneři hledají nové kandidáta na starostu.

„Mrzí mě to, stalo se chyba. Můj morální kredit utrpěl, takže jsem se k problému postavil čelem a rezignoval na post zastupitele. Je to mé osobní selhání,“ reagoval na dotaz DOBRÉHO DNE Jiří Chlup, který po havárii přišel o řidičský průkaz.

Jeho průšvih tvořící se koalici Naše město, ANO 2011, Ostrožský Impuls a Budoucnost Ostrohu Společnými Silami (BOSS) neochromil, všichni se totiž shodli, že jde výhradně o osobní selhání jednotlivce. „Jsem přesvědčený, že pan Chlup je slušný člověk, lidské pochybení jej nesmírně mrzí a poučí se z něj. Ze svého jednání také vyvodil důsledky, když se vzdal pozice zastupitele. Za to si jej vážíme a rozešli jsme se jako přátelé,“ komentoval incident Ivan Klauda, zastupitel za BOSS, který prozradil, že jej s nabídkou oslovila Kristýna Zelienková, bývalá poslankyně a lídr Ostrožané PRO. „Spolupráci jsme jim nabídli, ale odmítli. Asi jim jsou bližší způsoby jejich koaličních partnerů, kteří je o havárii horkého adepta na starostu ani neinformovali, dozvěděli se to od nás (Chlup měl totiž havarovat hned po volbách v pondělí 26. září – pozn. autora),“ potvrdila na sociální síti Zelienková, kterou redakce DOBRÉHO DNE oslovila, ale měla zrovna jednání. S podporou lidovců nabídla BOSS pozici místostarosty a dvě místa v radě, Zelienková měla usednout do kanceláře starosty. „Odmítli jsme, tvořící se koalice je určitě odbornější, zkušenější a dokáže pro Ostroh udělat více,“ uvedl Klauda.

Sdružení Naše město tak aktuálně hledá nového starostu. „Jasno bude nejpozději ve čtvrtek, máme dva horké kandidáty – Vlastimila Kuřimského a Stanislava Veselého,“ naznačil Vlastimil Vaněk za vítězné volební sdružení.

Tagy článku

TOPlist