Kandidát na starostu rezignoval na post zastupitele, boural opilý

Kandidát na starostu rezignoval na post zastupitele, boural opilý
Foto: Ilustrační foto: web  /  Jiří Chlup se alkoholovou eskapádou připravil o post starosty, Uherský Ostroh tak povede Vlastimil Kuřimský.
Uherský Ostroh Zprávy 19 / 10 / 2022

Jiří Chlup neusedne do křesla starosty Uherského Ostrohu. Lídr sdružení Naše město totiž opilý havaroval ve Veselí nad Moravou, jeho jízdu na hlavní křižovatce ukončil náraz do sloupu veřejného osvětlení. Jeho prohřešek však tvořící se koalicí neotřásl, do křesla starosty tak nejspíš usedne Vlastimil Kuřimský.

„Mrzí mě to, stala se chyba. Můj morální kredit utrpěl, takže jsem se k problému postavil čelem a rezignoval na post zastupitele. Je to mé osobní selhání,“ reagoval na dotaz DOBRÉHO DNE Jiří Chlup, který po havárii přišel o řidičský průkaz.

Jeho průšvih tvořící se koalici Naše město, ANO 2011, Ostrožský Impuls a Budoucnost Ostrohu společnými silami (BOSS) neochromil, všichni se totiž shodli, že jde výhradně o osobní selhání jednotlivce. „Jsem přesvědčený, že pan Chlup je slušný člověk, lidské pochybení jej nesmírně mrzí a poučí se z něj. Ze svého jednání také vyvodil důsledky, když se vzdal pozice zastupitele. Za to si jej vážíme a rozešli jsme se jako přátelé,“ komentoval incident Ivan Klauda, zastupitel za BOSS, který prozradil, že jej s nabídkou oslovila Kristýna Zelienková, bývalá poslankyně a lídr Ostrožané PRO. „Když jsem zjistila, že horký adept na starostu přišel kvůli alkoholu o řidičský průkaz, zeptala jsme se zástupců BOSS, jestli jsou informováni. O havárii věděli, ale informaci o alkoholu jim koaliční partner zatajil, asi chtěl incident zamést pod koberec. Takže jsem nabídla spolupráci v případné nové koalici,“ potvrdila Zelienková, která s podporou lidovců nabídla BOSS pozici místostarosty a dvě místa v radě. Sama měla usednout do kanceláře starosty. Jenže sdružení na svou stranu nepřetáhla. „Odmítli jsme, tvořící se koalice je určitě odbornější, zkušenější a dokáže pro Ostroh udělat více,“ uvedl Klauda.

Zelienková se však diví. „Už to není jen osobní pochybení pana Chlupa, to by se hned po nehodě vzdal mandátu a informoval koaliční partnery (Chlup totiž havaroval po volbách v pondělí 26. září - pozn. autora). To však neudělal a Naše město jej krylo. Kdybych nezasáhla, možná byl i starostou,“ tvrdí lídryně Ostrožané PRO. Její kritika nic nezmění.

Chlupa v zastupitelstvu vystřídal první náhradník Vlastimil Kuřimský, který je zároveň kandidátem na starostu vzniklé koalice, která má 10 ze 17 mandátů. „Je to trošku překvapení, ale jsem připravený. Zaměstnavatele jsem už o možném zvolení informoval,“ uvedl pro DOBRÝ DEN šestačtyřicetiletý Kuřimský, který už v letech 2006 až 2010 vykonával funkci místostarosty. Jeho bývalou kancelář obsadí Tomáš Bravený (ANO 2011), v radě je doplní Vlastimil Vaněk (Naše město), Petra Klaudová Plachá (BOSS) a Vojtěch Tůma (Ostrožský Impuls).

Tagy článku

TOPlist