Kandidátka na Miss sestra pracuje na dialýze, posílejte jí hlasy

Kandidátka na Miss sestra pracuje na dialýze, posílejte jí hlasy
Foto: archiv Kateřiny Hájkové
Uherské Hradiště Zprávy 13 / 01 / 2015

Ráda sportuje a cestuje, jejím snem je navštívit ostrov Bora-Bora v souostroví Francouzská Polynésie. Ještě předtím ji ale čeká boj o titul Miss sestra. Kateřina Hájková je prvním želízkem Uherskohradišťska v pětileté historii soutěže zdravotních sester.
„Mám ráda nové výzvy, tak jsem se přihlásila. A když už jsem postoupila do semifinále, chci jít ještě dál,“ svěřila se sympatická sestřička z nefrologie a dialýzy Uherskohradišťské nemocnice, která postoupila mezi dvacítku semifinalistek z jedenáctého místa. O finálové desítce opětovně rozhodne hlasování pomocí textových zpráv
Šestadvacetiletá Kateřina zkouší štěstí v soutěži miss poprvé. I když ji v minulosti přátelé a kamarádi přemlouvali, aby rozčeřila vody třeba v Miss ČR, odmítla. „V životě jsou důležitější věci než úspěch v miss, navíc jsem měla napilno ve škole. No a teď už jsem za věkovou hranicí,“ usmívá se šestadvacetiletá slečna, která má plejádu zkušeností s modelingem i fotografováním. Ještě při studiích předváděla pro Klub módy v Uherském Hradišti a dokonce i pro agenturu Agáty Hanychové. Několikrát stála před objektivem fotografů a výsledky určitě potěší nejedny pánské oči.
„Miss sestra není soutěž modelek ani krásy, je to spíše o sympatiích, empatii. Ani pořádně nevím, co mě čeká, kdybych postoupila. Každopádně by to byla nová zkušenost, možnost poznat nové lidi,“ říká Hájková. Do nemocnice nastoupila po dokončení bakalářského studia v roce 2011, práce zdravotní sestry ji naplňuje. „Jsme zde jedna rodina. Odměnou mi je úsměv pacientů, který zahřeje na srdci,“ dodává. Jejím koníčkem je sport všeho druhu (běh, jízda na kole, kolečkových bruslích, squash, pilates) a cestování, hlavně do exotických krajin. „Jednou chci navštívit ostrov Bora-Bora, to je můj sen,“ přiznala semifinalistka Miss sestra.
Finálové brány jí odemknou jen hlasy fanoušků. Hlasování probíhá na webu misssestra.cz až do konce ledna. Aktuálně Kateřině Hájkové patří 4. místo. Finále je na programu 13. února na pražském Žofíně, nová královna převezme korunku na 6. reprezentačním plesu sester - Sestry na sál! „Už by taky konečně mohla vyhrát pořádná děvčica ze Slovácka,“ přeje si s úsměvem.

autor: PETR ČECH
TOPlist