Karásek chybí na kandidátce ODS

Karásek chybí na kandidátce ODS
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 10 / 05 / 2010

Ať už dopadnou říjnové komunální volby v Uherském Hradišti jakkoliv, jedno je jisté. Libor Karásek nejspíš už nebude starostou. Populární politik totiž vůbec nefiguruje na kandidátce ODS. Jakmile prohrál souboj o post lídra, vzdal se šance na další pozice. Stranickou jedničkou byl zvolen Květoslav Tichavský, současný místostarosta.
Na první místo kandidátky si brousili zuby dva vlci - Karásek a Tichavský. Z tajné volby vyšel jako vítěz současný místostarosta, který vyhrál těsnou nadpoloviční většinou, poměrem hlasů 33:20 (7 se zdrželo). „Kdybych nevěřil, že existuje alespoň minimální šance na vítězství, do souboje bych nešel,“ komentoval triumf Květoslav Tichavský, který mimochodem získal ve volbách v roce 2006 nejvíce preferenčních hlasů. Už tenkrát Karáska porazil o 38 hlasů, mezi ně se vklínil Petr Raška, uznávaný chirurg. „Stranickým kolegům jsem představil jasnou strategii, ale neuspěl. A proto jsem se rozhodl, že v takovém případě na kandidátní listině nechci být vůbec,“ vysvětlil rezignaci Libor Karásek.
Jestliže výsledek tajného hlasování byl podle šéfa místního sdružení ODS Stanislava Blahy překvapením, následný Karáskův krok už neudivil. „Šance na vítězství byly do poslední chvíle vyrovnané,“ je přesvědčen Blaha, podle kterého starosta další kroky avizoval. „Jeho gesto považuji za konstruktivní,“ dodal Blaha, jehož jméno na kandidátce figuruje hned za Tichavským. O důvodech, proč Karásek neuspěl, odmítl spekulovat. „Delegáti určitě vzali v potaz i fakt, že Libor Karásek před čtyřmi lety prohlásil, že na post starosty kandiduje naposled. Je to pro mě signál, že pro členskou základnu v hradišťské ODS je plnění slibů prioritou,“ reagoval místostarosta Tichavský.
Na třetí místo kandidátní listiny je zařazena Jitka Víchová, ředitelka Seniorcentra v Uh. Hradišti, která je v sedmadvacítce vyvolených nováčkem. Stejně jako zástupce mladé krve Aleš Durďák.
A jaký osud čeká Karáska? Kdo ví. Jestli jeho politická dráha definitivně končí, neprozradil.  Přitom podle průzkumu společnosti Global P.R. si Karáska přeje v čele radnice i nadále šestadvacet procent respondentů.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace