Karásek: Důvodů porážky je asi víc, možná i závist!

Karásek: Důvodů porážky je asi víc, možná i závist!
Karásek versus Tichavský.
Uherské Hradiště Zprávy 07 / 05 / 2010

Jsou jeho dny na uherskohradišťské radnici sečteny? Starosta Uherského Hradiště Libor Karásek se přímé odpovědi vyhnul. Každopádně boj o pozici lídra prohrál a na kandidátce ODS pro komunální volby jeho jméno vůbec nefiguruje.

Když šedesátka členů hradišťské ODS hlasovala o jedničce na kandidátku pro říjnové komunální volby, vyhrál poměrem hlasů 33:20 Květoslav Tichavský, na což jste reagoval tak, že už se o další místa na kandidátce nebudete ucházet a končíte! Co vás vedlo k tomuto kroku? Nepovažujete to za politickou sebevraždu?
Uherskému Hradišti jsem obětoval dvanáct let života. Když jsem v roce 1996 začínal jako předseda místního sdružení, ODS byla opoziční stranou. Třikrát pak zvítězila v komunálních volbách a dnes má deset zastupitelů, starostu a dva místostarosty. Uherské Hradiště se pod mým vedením stalo jedním z nejúspěšnějších měst v České republice. Jsem přesvědčen, že mám na tom výrazný podíl. Na primárkách jsem představil jasnou strategii pro komunální volby. S ní a s úspěchy své práce jsem u svých stranických kolegů ale neuspěl. Proto jsem se rozhodl, že v takovém případě na kandidátní listině nechci být vůbec.
S čím jste šel do volby, tušil jste, že to takto dopadne?
Ano, tušil. Před několika týdny jsem dostal první konkrétní signál, když mě místní sdružení nenavrhlo jako kandidáta na předsedu regionálního sdružení ODS, přestože jsem měl nominace z třinácti jiných místních sdružení v okrese.
Co zapříčinilo váš neúspěch?
Důvodů je pravděpodobně víc. Někomu se zdálo, že jsem na radnici dlouho, přestože jsem tam na den přesně jako Květoslav Tichavský, a nevylučuji ani možnou závist z přílišného úspěchu. A také jsem před čtyřmi lety prohlásil, že kandiduji pravděpodobně naposled. Rozhodl jsem se jinak a nelituji toho.
Když jsme spolu dělali novoroční anketu, co přejete městu Uh. Hradiště do roku 2010, řekl jste, že dobrého starostu! Myslíte si, že Květoslav Tichavský v případě volebního vítězství ODS naplní vaše přání?
To nezáleží na mně, ale na panu Tichavském. Nejdříve je potřeba přesvědčit voliče, vyhrát volby a poté sestavit funkční koalici.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace