Kauza zahrádka: Jedno velké nedorozumění, hájí se podnikatel

Kauza zahrádka: Jedno velké nedorozumění, hájí se podnikatel
Foto: Policie ČR
Uherské Hradiště Zprávy 27 / 04 / 2020

Jak hluboko sáhne do peněženky, podnikatel Martin Masařík z Uherského Hradiště stále netuší. Jestli ale správní orgán uplatní stejný metr jako pro jeho zákazníky, kteří po vyhlášení nouzového stavu popíjeli na zahrádce pivnice Krček, má se na co „těšit“. Každý totiž podle informací DOBRÉHO DNE vyfasoval pokutu 15 tisíc korun! „Výsledek správního řízení zatím nemám. Až mi dorazí, poradím se s právním zástupcem, co dál,“ uvedl v exkluzivním rozhovoru pro DOBRÝ DEN Martin Masařík.

Dvanáct lidí, popíjejících pivo na zahrádce Krčku, dostalo pokutu ve výši tří čtvrtin maximální sazby, která je dvacet tisíc korun. To se jim to pivo pěkně prodražilo.

Informaci slyším poprvé. Jestli tomu tak skutečně je, tak mě to mrzí, protože naši hosté jsou pro nás vždy na prvním místě. Vážíme si každého hosta, který k nám zavítá. Je to nepříjemné, ale věřím, že sankce správní orgán ještě zmírní.

Myslíte si, že nejsou adekvátní…? Vždyť právě dodržování pravidel je nejúčinnější zbraní proti pandemii koronaviru.

Jsem přesvědčený, že jim měl být udělen mírnější trest. Je otázkou, z jakého důvodu správní orgán uložil sankce na samé horní hranici sazby, když se jednalo veskrze o nedopatření, k němuž došlo pouze jedenkrát. Situace se už víckrát neopakovala.

Kdyby správní orgán postupoval stejně i ve vašem případě, vyfasujete pokutu více než 2,2 milionu korun.

Konečný verdikt jsem zatím neobdržel, takže nepředbíhejme. Když mi správní orgán uloží sankci, učiním po konzultaci s právním zástupcem příslušné kroky. Mám za to, že jsme dodrželi všechna opatření stanovená státem.

Pokutou potrestaní zákazníci byli vesměs z řad štamgastů. Nemáte obavy, že do pivnice dlouho nepřijdou, až se otevře? Vždyť za 15 tisíc by měli skoro 400 piv…

Jak už jsem uvedl, velmi si vážíme každého hosta, proto budeme rádi, když na nás nezanevřou. Vynasnažíme se, abychom učinili vše k jejich návratu.

Kolik jste vlastně na zahrádce utržil? Asi vám to vzhledem k očekávané vysoké pokutě za to nestálo.

Cílem otevření výdejového okénka pivnice nebyl zisk, ale zajištění práce našemu personálu a také zužitkování už zakoupených zásob, aby nedošlo k jejich zkáze. Všechny restaurace a hospody v současné době bojují o přežití, proto jsou v provozu stovky výdejových oken po celé republice. Jinak hrozí, že po vládním opatření proti šíření koronaviru zavřou své provozovny navždy…

autor: PETR ČECH
TOPlist