Kdo dá nejvíc, bude stavět. Radnice vsadí na obálkovou metodu
Foto: Ilustrační foto: web / V ulici Jezerní radnice nabízí k prodeji prvních pět stavebních parcel.
Radnice v Uherském Ostrohu prodá pět stavebních pozemků v ulici Jezerní. O jejich majitelích rozhodne obálková metoda. Kdo nabídne nejvíc, může povolat projektanty. Kdo vyhoří, nemusí si zoufat. Aktuálně totiž na řece Moravě připravují i další stavební parcely, jejich zasíťování však umožní až změna územního plánu.
Ulice Jezerní je součástí lokality Kvačice, kousek od novoveských jezer a s výhledem na hrad Buchlov. O pozemky se tak podle všeho strhne bitva. Všechny mají rozlohu kolem 630 metrů čtverečních. „Veřejná soutěž je nejspravedlivější a nejtransparentnější metodou. Zájemci do obálky napíší částku, jakou jsou ochotní zaplatit za metr čtvereční, a nejvyšší nabídka vyhrává. Minimálně však musí nabídnout dva tisíce korun,“ prozradil Tomáš Bravený, místostarosta Uherského Ostrohu. Cena podle něj odpovídá lokalitě. „Uvidíme, kam se vyšplhá,“ zamýšlí se místostarosta. Pozemky o společné rozloze 3 154 metrů čtverečních tak město prodá minimálně za 6,3 milionu korun.
„V ulici Jezerní zatím prodáváme prvních pět pozemků. Jakmile změníme územní plán, přijde na řadu ještě několik stavebních parcel, na které ve druhé etapě vypíšeme výběrové řízení,“ uvedl Bravený.
Jezerní však stavební boom v Uherském Ostrohu neskončí. Zájemci o bydlení ve městě dostanou šanci ještě v nově se rodící ulici Blatnická/Dráhová ve směru na Blatnici, kde v příštích letech postupně ožije 36 stavebních parcel. Dvacet pozemků je soukromníků, ale zbylých šestnáct patří městu, které opět plánuje jejich prodej obálkovou metodou. „Stejně jako v Jezerní počítáme s položením inženýrských sítí, optických kabelů a vybudováním příjezdových komunikací. Odhadované náklady se pohybují kolem 28 milionů korun, ale přesnou částku určí až výběrové řízení,“ potvrdil ostrožský místostarosta s tím, že aktuálně je město atraktivní lokací i pro developery. Ostatně jedna bytovka už vyrůstá, druhá se připravuje.
Dražba pěti pozemků pro výstavbu rodinných domů v ulici Jezerní je na programu 7. února od 16 hodin v koncertním sále městského úřadu.