Když prodají školu, opraví obecní silnice

Když prodají školu, opraví obecní silnice
Foto: fab
Lopeník Zprávy 06 / 01 / 2009

Nevyužitou budovu školy se rozhodli poskytnout k prodeji lopeničtí zastupitelé. Na provoz komplexu, který sloužil jako turistické centrum či ubytovna pro lesní dělníky, totiž sami nemají prostředky. Peněz na projekty je v malých vesnicích obecně málo. Pokud by se Lopenickým jejich záměr s prodejem podařil, plánují investovat do oprav obecních silnic.
„Měli jsme dva vážné zájemce, ale oba od záměru odstoupili. V současnosti jsme tedy zadali prodej realitní kanceláři, která má zastoupení v šesti zemích, a doufáme tedy, že se nějaký podnikatel najde,“ sdělil starosta Lopeníku Vojtěch Vráblík. Obec by jako kupce nejraději viděla podnikatele, který by objektu vrátil jeho původní účel rekreačního zařízení a využil potenciál polohy v krajině Bílých Karpat. „Momentálně nás hodně zatěžuje i samotná údržba objektu. Nemáme pro něj totiž sami využití, ale topit a sekat trávu samozřejmě musíme,“ dodal Vráblík.
Obec by za objekt nejraději vyinkasovala částku kolem tří a půl milionu korun. Peníze by následně investovala do místní infrastruktury, která není zrovna v nejlepším stavu. „Pokud se prodej podaří, část financí by šla i na opravu cesty vedoucí ke škole a do sedla. Cesta v této části je totiž hodně využívaná,“ doplnil starosta.
Lopeničtí teď doufají, že se prodej podaří uskutečnit. Na velké projekty, jako je i oprava obecních silnic, totiž v samotném rozpočtu mnoho prostředků nezbývá.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace