Kino v Brodě má bariéry

Kino v Brodě má bariéry
Foto: fab  /  S vozíčkáři debatoval i bývalý starosta Uh. Brodu Ladislav Kryštof.
Uherský Brod Zprávy 19 / 04 / 2011

Při otevírání zrekonstruovaného kina v Uh. Brodě zářila většina návštěvníků nadšením. Avšak lidé s omezením pohybu a především vozíčkáři kroutí hlavou nad nepřekonatelnými bariérami.
„Ačkoli jsme před rekonstrukcí jak my, tak pracovníci kina apelovali na bezbariérovost sálu, po návštěvě jsem shledala velké nedostatky. Vozíčkáři se nedostanou do žádné z řad, protože po obou stranách je schodiště. Vozíčkáři jsou tak nuceni zhlédnout program mimo řadu nebo z velké blízkosti, ještě před první řadou. Pro řadu z nás to není jen nepohodlné a nepříjemné, ale považujeme to za diskriminující,“ uvedla Petra Málková, zástupce občanského sdružení Mozaika. Málková je také členkou pracovní skupiny pro bezbariérovost, která připomínkuje návrhy řešení na odstranění bariér.
„Je pravda, že nás vozíčkáři sice chválí za vybavení toalet, ale kritizují za uspořádání sálu. Údajně to nijak jinak řešit nešlo. Především z technických důvodů a také s ohledem na multifunkčnost sálu a možnost zasouvacího hlediště,“ vysvětluje starosta Patrik Kunčar. „Jde ale také o úhel pohledu. Mluvil jsem s více vozíčkáři. Někdo to kritizoval, jiný zase přijel s tím, že je vše perfektní. Tak si vyberte...“
?Fakt, že stav není ideální, potvrzuje i vedoucí kina. „Například sledování širokoúhlého filmu s titulky není z první řady pohodlné a do vyšších řad se vozíčkáři bez pomoci nedostanou. Zaměstnanci kina jim rádi pomohou, ale chápu, že ne každému je příjemné si o pomoc říkat,“ tvrdí Lenka Slívová, vedoucí kina Máj.
„Když jsem se ptala projektanta, komentoval to slovy, že je vše podle norem a v pořádku...,“ diví se Slívová.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace