Klub vydražil svoji tribunu

Klub vydražil svoji tribunu
Foto: il.
Kunovice Zprávy 11 / 11 / 2011

Hrozba je zažehnána, tribuna fotbalového stánku na kunovické Bělince skončila v rukou fotbalistů. Kdyby v dražbě objekt nezískali, klub by asi nadobro zmizel z fotbalové mapy! Lví podíl na jeho záchraně má radnice, která fotbalistům poskytla bezúročnou půjčku 350 tisíc korun.
„Získání tribuny bylo pro klub existenčně důležité. Kdyby spadla třeba do rukou podnikatelů, byl by to konec fotbalu,“ je přesvědčený Jaroslav Baný, předseda občanského sdružení Fotbal Kunovice. „Tribuna zkrátka patří fotbalovému klubu, ať už se jmenuje jakkoliv. Jiného majitele si ani dost dobře nedovedu představit,“ uvedla Jarmila Majíčková, starostka Kunovic.
Tribuna byla součástí exekuce, do které klub dostalo bývalé vedení. Za milion o ni nikdo nestál, ale když cena spadla na polovinu, fotbalisté neváhali a koupili ji. „Ještě se objevili dva zájemci, kterým jsme však společně s městem vysvětlili, co je ve hře. Jeden pak odstoupil ještě před dražbou a druhý cenu nenavyšoval. Dobře to dopadlo, ale byly to nervy. Vždyť by tři roky práce přišly vniveč,“ přiznal Baný.
Klubu město schválilo bezúročnou půjčku 350 tisíc, kterou splatí do tří let. „Sto tisíc umoří převodem pozemku pod tribunou do majetku města, což je součást dohody,“ poznamenala Majíčková.
Fotbal ve městě se propadl až na dno v roce 2007. Kdysi druholigový klub se ocitl ve velkých dluzích, jeho znak na dva roky zmizel ze všech soutěží a šéf Jiří Cochlar později putoval na několik let do vězení za daňové úniky. V červnu 2009 se však probudil k životu Fotbal Kunovice, který po dvou sezonách strávených v základní třídě postoupil do okresní soutěže, které aktuálně s přehledem kraluje.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace