Kluziště nahradí beachkurty, přijde na 19 milionů. Otevírat se bude na Vánoce 2020

Kluziště nahradí beachkurty, přijde na 19 milionů. Otevírat se bude na Vánoce 2020
Foto: Ilustrační foto
Staré Město Zprávy 08 / 01 / 2020

Mobilní kluziště s mantinely ve Starém Městě nakonec nevyroste… Hokejové fanoušky však panika nezachvacuje. Naopak, už si začínají brousit brusle. Radnice totiž sáhne hlouběji do kapsy a ve sportovním areálu Širůch postaví pevné kluziště. V létě poslouží jako zahrádka nebo taneční kolo.
„Kluziště postavíme na místě stávajících beachových kurtů a částečně zasáhneme i do stávající zahrádky občerstvení. Zároveň vybudujeme nové šatny a vstupní objekt, který poslouží nejen pro občerstvení, ale současně jako pokladna a zázemí pro chladicí a mrazicí technologii, uloženou v zemi,“ potvrdil horkou novinku Josef Bazala, starosta Starého Města. Změnu už posvětili radní, kteří současně schválili vypracování projektové dokumentace. „Složení a rozložení mobilního kluziště a mantinelů trvá zhruba pět šest týdnů, což byla čára přes rozpočet,“ vysvětlil změnu Bazala.
S myšlenkou výstavby ledové plochy si na pravém břehu řeky Moravy pohrávají už léta, ostatně od roku 1998 je v územním plánu rezervována potřebná plocha v areálu Sportoviště na Rybníčku. Ale nakonec zapustí kořeny o několik desítek metrů dál - ve sportovním areálu Širůch. „Je to ideální řešení, které podpoříme výstavbou nových šaten. Stávající buňky už pamatují výstavbu sportovní haly a následně je využívali jako šatny volejbalisté a fotbalisté, dnes jsou hygienickým zařízením pro návštěvníky tenisových kurtů,“ uvedl Bazala. U kluziště navíc počítá s celoročním provozem. V zimě pro bruslaře, v létě jako zahrádka nebo taneční kolo při živé hudbě, která je na kurtech už dlouholetou tradicí.
Ledovou plochu dostane do správy příspěvková organizace Společensko-kulturní centrum, její provoz však nejspíš zajistí současný správce tenisových kurtů. Stavební práce se rozjedou až na podzim příštího roku, letos radnice dokončí všechny legislativní procesy. „Hokejistům a bruslařům tak na příští Vánoce nadělíme kluziště, které zůstane otevřené až do fašanku. Jeho stavba přijde podle studie na devatenáct milionů korun, což je oproti mobilní variantě nárůst o dvanáct milionů. Ale hokej má ve městě velkou tradici,“ obhajuje vyšší investici Bazala.

autor: PETR ČECH
TOPlist