Kmen zničila chemikálie...

Kmen zničila chemikálie...
Foto: il.
Uherské Hradiště Zprávy 18 / 11 / 2011

Mohutný javor v ulici 28. října půjde k radosti obyvatel panelového domu, před kterým stojí, k zemi. O povolání dřevorubce se postaral neznámý vandal, po jehož zásahu strom „krvácí“. Je prořezaný, má naprasklý kmen a v koruně visí ulomené uschlé větve. Jeho stav je podle hradišťské radnice havarijní.
„Strom je nebezpečný. Máme strach, že někomu spadne na hlavu. Kmen je pořezaný, někdo do něj údajně nalil aceton... Chodník pod ním je přitom jedinou přístupovou cestou do domu, denně po něm chodí desítky lidí,“ neskrývá obavy jedna z obyvatelek.
Javor podle radnice lidem „nevoní“, už před časem totiž požádali město o jeho pokácení. „Když jsme jim nevyhověli, jeden z občanů strom poškodil řezáním do kmene, které mělo vést k uschnutí stromu,“ říká Květoslav Fryšták, vedoucí odboru životního prostředí uherskohradišťské radnice, který poničení stromu nenechal bez povšimnutí a zalarmoval policii. „Podali jsme podnět na poškození městského majetku. Policie případ prošetřila, ale poškození stromu za účelem jeho uschnutí neprokázala. Dnes už ale strom skutečně usychá,“ konstatuje Fryšták. Zdravotní stav javoru je podle něj aktuálně už havarijní. „Strom je nutné pokácet,“ potvrdil vedoucí odboru.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace