Knihu o Marečkovi pokřtí v Panském dvoře

Knihu o Marečkovi pokřtí v Panském dvoře
Foto: ilustr., web - www.fotbal.cz  /  Vlastimil Mareček
Kunovice Zprávy 19 / 11 / 2013

Už jen dny zbývají do slavnostního křtu knihy o trenérském velikánovi, který před šesti lety odešel do fotbalového nebe. Kniha  Vlastimil Mareček - S pokorou vítězů, která je plná vzpomínek rodiny, kamarádů a fotbalových souputníků, spatří světlo světa v jeho rodných Kunovicích.
„Křest je ve společenském sále Panského dvora, který má kapacitu 150 míst, takže doufám, že bude praskat ve švech. Vždyť Vlastimil Mareček byl nezapomenutelná osobnost, po sportovní i lidské stránce,“ říká vydavatel Tomáš Ježek.
Na trenéra, který zanechal nejhlubší stopu ve Zlíně a v Teplicích, zavzpomínají Pavel Hoftych, Svatopluk Habanec nebo spisovatel Josef Holcman. „A zároveň přečtou ukázky z knížky, která je plná humoru, ale i smutku a nostalgie,“ doplnil Ježek. Perličkou jsou Marečkovy osobní poznámky k přípravě, zápasům i hodnocení hráčů. Ale třeba i způsoby motivace před klíčovými duely.
Kniha olomouckého žurnalisty Romana Smutného je protkána spoustou fotografií. Úvodního slova se chopil reprezentační gólman Petr Čech. Na následujících 160 stranách jsou pak sepsány vzpomínky patnácti blízkých fotbalových přátel, kteří jsou pozváni i do Kunovic. „Knížku uvidí i fanoušci u televizních obrazovek, představíme ji v přestávkovém programu nedělního televizního duelu Slovácka s pražskou Slavií,“ prozradil Ježek. A 6. prosince je v plánu křest ve Zlíně.
Na publikaci, která vychází v limitovaném nákladu 1 000 kusů, se složili Marečkovi bývalí svěřenci, trenérští kolegové a kamarádi. Na pultech knihkupců je k mání za 249 korun.
Začátek pátečního vzpomínkového večera je v 19 hodin.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace