Koalice zapudila starostu, vztahy jsou na bodu mrazu

Koalice zapudila starostu, vztahy jsou na bodu mrazu
Foto: Obec Bošice  /  Petr Dula je novým starostou Boršic, s předchůdcem už si nerozumněl.
Boršice Zprávy 27 / 10 / 2022

I když vyhrál, končí! Roman Jílek po dvanácti letech vyklidil kancelář starosty obce Boršice, klíče předal dosavadnímu místostarostovi Petru Dulovi. Jejich osobní, ale i pracovní vztahy totiž v posledních letech výrazně ochladly. Už před volbami si i vrabci na střeše štěbetali, že na úřadě spolu nezůstanou…

„Nezískal jsem na svou stranu potřebný počet zastupitelů, takže končím. Je to zkrátka život,“ reagoval Roman Jílek, který přiznal, že s Dulou ztratili společnou řeč. „Víc to ale nechci pitvat ani komentovat,“ dodal pětapadesátiletý Jílek, který v čele obce stál dvanáct let. Minimálně další čtyři roky zůstane jen řadovým zastupitelem.

Jeho Ekologické sdružení Zahrada Morava přitom vyhrálo volby, získalo 5 mandátů. Kdyby se stávající koalice nerozpadla, má pohodlných 12 mandátů. Jenže bok po boku už dál chtěli jít pouze TOP 09 (2 mandáty), lidovci (4) a Pro Boršice (1). „Už před volbami většina obce věděla, že dojde na lámání chleba. Změna je sice zásadní, ale nikoliv překvapivá,“ tvrdí Petr Dula (TOP 09), nově zvolený starosta Boršic. „Už minimálně tři roky spolupráce skřípala, nůžky se rozevíraly víc a víc. I když jsme se snažili, aby to nebylo navenek tolik vidět, někdy to prostě nešlo. V podstatě chceme to stejné, ale každý jinou cestou,“ pokračoval jedenačtyřicetiletý Dula, který byl pravou rukou Jílka dvě volební období. „Bývalý starosta odvedl obrovský kus práce, Boršice se posunuly výrazně dál, ale další spolupráce už nebyla možná,“ dodal starosta. Jeho bývalou kancelář obsadil Michal Výstup (KDU-ČSL). Nově vzniklou koalici doplnil ještě zastupitel za ČSSD, takže má nejtěsnější většinu.

Jílek už kontaktoval bývalého zaměstnavatele. Jestli k němu nastoupí, zatím netuší. „Když se nedomluvíme, půjdu na úřad práce,“ má jasno bývalý boršický starosta.

Tagy článku

TOPlist