Kocourkov? Kněžpole! Kraji zatím nezaplatí

Kocourkov? Kněžpole! Kraji zatím nezaplatí
Foto: ilustr., web  /  Kněžpole
Kněžpole Zprávy 15 / 04 / 2015

Obec Kněžpole zřejmě jako jediná na Uherskohradišťsku smetla ze stolu žádost Zlínského kraje o navýšení příspěvku na dopravní obslužnost. Stovku na obyvatele ale nakonec asi zaplatí. Hlasování totiž bylo jen výsledkem vyhrocené atmosféry na zastupitelstvu...
„Zasedání ve finiši připomínalo handrkování na trhu. I kdyby se hlasovalo o dnešním datu, tak se neshodnou. Byla to fraška jako v Kocourkově,“ vystihl situaci jeden z obyvatel.
Hlasování o navýšení příspěvku Zlínskému kraji  na dotační obslužnost z 85 na 100 korun bylo posledním bodem téměř čtyřhodinového zasedání zastupitelstva. To už se ale někteří zastupitelé omluvili a odešli... „A jelikož se dva opoziční zastupitelé demonstrativně zdrželi, návrh na zvýšení příspěvku neprošel. Částku jsme přitom už dříve schválili, jednalo se jen o formální schválení dodatku ke smlouvě. V žádném případě ale nejde o protest proti Zlínskému kraji, jen o demonstraci zlovůle ze strany opozice, která by zřejmě nechala chodit občany pěšky,“ reagoval Petr Knot, starosta Kněžpole, který věří, že dodatek napodruhé zastupitelé posvětí.

TOPlist