Kola jsou v kurzu, ztrácí se pět za týden!

Kola jsou v kurzu, ztrácí se pět za týden!
Babice Zprávy 22 / 05 / 2009

Cyklisté, pozor! Na Uherskohradišťsku se každý týden ztratí pět jízdních kol! Aspoň to vyplývá z policejních statistik za poslední měsíc, z ulic zmizelo dvacet bicyklů. Celková škoda se už přehoupla přes sto tisíc korun.
Jubilejní dvacáté kolo za uplynulých třicet dní ukradli před hospodou v Babicích. „Třiadvacetiletý muž jej uzamkl lankovým zámkem ke sloupku, který je součástí střechy. Když po dvou hodinách vyšel z hospody, kolo za sedm tisíc korun už nenašel,“ potvrdil Aleš Mergental, tiskový mluvčí uherskohradišťské policie.
O kolo přišel i devatenáctiletý mladík, který starší bicykl zamkl u baru na Moravním nábřeží v Uh. Hradišti, a o šest let starší muž, jenž přijel vyřizovat osobní záležitosti na úřad práce. „Kolo za šestnáct tisíc korun postavil do stojanu a zamkl lankovým zámkem. Z úřadu práce už šel ale pěšky,“ doplnil Mergental.
Polovinu případů ukradených kol šetří policie jako přestupek, druhou polovinu jako trestný čin. Při šetření je pro muže zákona vždy důležitý přesný popis kola. „Hlavně výrobní číslo a specifické znaky jízdního kola jsou největším vodítkem při pátrání a odhalení pachatele. Ideální je i fotografie kola,“ radí majitelům policejní mluvčí.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace