Komfortní bydlení ve Véskách, bytovka ladí s územním plánem

Komfortní bydlení ve Véskách, bytovka ladí s územním plánem
Foto: www.bydleniovocna.cz  /  Bytový výstavba už dorazila také do Vések, v dubnu se rozjedou stavební práce.
Uherské Hradiště Zprávy 22 / 03 / 2023

Moderní bytový dům vyroste na okraji Vések. Bydlení Ovocná nabídne 21 komfortních klimatizovaných bytů s lodžií, stavební práce se rozjedou v dubnu. Radnice v Uherském Hradišti je přesvědčená, že objemové a architektonické řešení bytovky má blízko k charakteru sousední venkovské zástavby.

„I když je lokalita blízko od centra, je tady klid a soukromí. Výhodou je autobusová zastávka pod oknem a ideální napojení na obchvat a dálnici. Ve Véskách sice nejsou obchody, ale nákupní centrum je pět minut autem,“ prozradil Vít Borýsek z developerské společnosti, která už spustila prodej bytů.

V třípatrovém bytovém domě, po pravé straně při vjezdu do Vések ze Sadů, vyroste jedenadvacet nadstandardně prostorných bytových jednotek o velikosti 2+kk a 3+kk, každá má lodžii a skladovou kóji. Společné prostory jsou bezbariérové. Parkování investor řeší garáží pro 18 vozidel v suterénu, vlastníkům bytů však nabízí i koupi pozemku na venkovní stání. „U objektu samozřejmě počítáme s výtahem, dále společnou kolárnou nebo možností připojení k internetu,“ doplnil Borýsek.

Lokalita ve Véskách je podle územního plánu určená k zástavbě. „Na dostavbu město čekalo dlouhou dobu, až nový majitel velké části pozemků posune rozvojový záměr do stadia realizace stavby. I když jsme nepředpokládali, že půjde přímo o bytové domy, forma zástavby je z hlediska územního plánu přípustná,“ potvrdil Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice. Objemové a architektonické řešení bytového domu má podle něj blízko k charakteru venkovské zástavby. „Bytové domy jsou členěny na jednotlivé sekce, jejich výška je spíše nižší a jsou kryty sedlovými střechami. Hmotově se tak blíží k řadové rodinné zástavbě,“ je přesvědčený Pášma s tím, že dům je situován na okraji klidné a kvalitní venkovské zástavby.

„Stavební práce zahájíme v dubnu, do konce roku chceme mít hrubou stavbu. Když všechno půjde podle plánu, o Vánocích 2025 už lidé budou bydlet,“ nastínil harmonogram Borýsek, který do budoucna nevyloučil další bytovou výstavbu.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace