Konec ježdění, na PCR testy do Kvanta

Konec ježdění, na PCR testy do Kvanta
Foto: ilustrační foto  /  Obyvatelé Uherského Brodu od pondělí mohou absolvovat PCR testy v obchodním domě Kvanto.
Uherský Brod Zprávy 11 / 12 / 2021

Dobrá zpráva pro obyvatele Uherskobrodska, kvůli PCR testu už nemusí jezdit do Uherského Hradiště nebo Zlína. Od pondělí 6. prosince totiž zvedá oponu testovací centrum na covid-19 v obchodním domě Kvanto, otevřené je v pracovní dny od 8 do 18 hodin.

„Super, konečně. I když si kdekdo myslí, že PCR testy dělají na poliklinice, tak je nikdy neprováděli. Vždy jen antigenní testy, což už je ale při dnešních nařízeních platné jak mrtvému zimník,“ komentoval novinku Petr Tesař.

Testovací centrum, které provozuje společnost GHC Genetics, je ve frekventované části města, bezplatné PCR testy jeho zaměstnanci provádí jen podle platných podmínek ministerstva zdravotnictví. „Odebrané PCR testy firma analyzuje ve své certifikované laboratoři s garancí dodání výsledku do 48 hodin, zájemcům jej však zajistí i za poloviční čas. Výsledek v podobě laboratorní zprávy lidé obdrží e-mailem a otevřou pomocí kódu, který jim přijde formou SMS zprávy,“ prozradila Elen Sladká, mluvčí uherskobrodské radnice.

Bližší informace zájemci o testování zjistí na COVID lince společnosti 739 500 500, která je v provozu od 6 do 24 hodin nebo na e-mailu: covid@ghc.cz

Tagy článku

TOPlist