Konec zraněním i adrenalinu

Konec zraněním i adrenalinu
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 22 / 02 / 2011

Tobogán Black hole, pýcha nového aquaparku v Uherském Hradišti, se zbavil nálepky nebezpečný. Už týden jej znovu sjíždějí stovky návštěvníků a nikdo neutrpěl ani drobné zranění. Centroprojekt Zlín odstranil adrenalinové místo zvané Jump, čímž se však tobogán zařadil mezi „obyčejné“. Už je pouze nejdelší v zemi...
„Sto čtyřicet metrů je stále rekordní délka mezi nerezovými tobogány v Česku, nicméně jakousi atraktivitu ztratil. Už to prostě není co předtím,“ potvrdila Evelína Jochová, právnička zlínské společnosti Centroprojekt, která tobogán projektovala i dodala. „Už je možná méně adrenalinový, ale hlavní je, že už z něj nevypadávají lidé v bezvědomí nebo s rozbitou hlavou. A jiné řešení prostě neexistovalo,“ říká Květoslav Tichavský, starosta Uherského Hradiště.
Tobogán Black hole zavřela brněnská společnost Unistav, generální dodavatel aquaparku, v pátek 28. ledna. Počet zraněných se totiž vyšplhal na číslo čtrnáct... „Už se měnil průtok vody, osvětlení i cedule s radami jak jezdit, ale nic nezabralo. Z tobogánu stále vyjížděli zranění. Pro návštěvníky zkrátka nebyl bezpečný,“ vysvětlil Marek Navrátil, mluvčí společnosti Unistav, která Centroprojektu nařídila opravu tobogánu, byť splňoval nejpřísnější nároky na bezpečnost a získal atest německé společnosti TÜV. Po čtrnácti dnech je po problému.
„Kritický díl zvaný Jump, součást poslední zatáčky, byl odstraněn a klesání se rozložilo do větší délky,“ říká Navrátil. „A ještě jsme v místě změnili světelnou frekvenci. Dnes je tobogán přístupný i lidem, kteří v něm nejsou zvyklí jezdit,“ je přesvědčená Jochová.
O ostrý test opraveného tobogánu se postarali profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru v Uherském Hradišti, kteří absolvovali skoro sto jízd, aniž by utrpěli jediný škrábanec. „Reklamace je tím pádem vyřízena, výměnou inkriminovaného dílu je zajištěna maximální bezpečnost návštěvníků, což bylo prvořadé,“ zdůraznil Navrátil.
Radnice v Uherském Hradišti věří, že odstraněním „Jumpu“ definitivně zraněním odzvoní a tobogán už nebude terčem kritiky veřejnosti. „Dojezd byl opravdu nebezpečný, to je ale minulost. Když lidé budou respektovat pravidla jízdy, už se nic nestane,“ věří starosta Tichavský.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace