Konečně! Silnice I/55 je průjezdná

Konečně! Silnice I/55 je průjezdná
Foto: ara  /  Tady se pracovat nemělo - Novoveský průtah v původních plánech oprav na I/55 nebyl, pracovat se tu mělo až za rok. Silničáři ale nakonec změnili názor a pustili se do oprav.
Ostrožská Nová Ves Zprávy 08 / 10 / 2012

Dnes ve 14 hodin se znovu vrací provoz na nejvytíženější silnici v kraji, na mezinárodní tah I/55. Omezení, která začala na konci března na hlavní křižovatce v Kunovicích a pokračovala až do Veselí nad Moravou, se dotkla osmi měst a obcí. „Omezení pondělkem končí. Slavnostní otevření začne ve 13 hodin v Kunovicích přestřižením pásky a přípitkem. O hodinu později už začne na silnici obvyklý provoz,“  sdělila Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.
Výjimečně byla opravou postižena především Ostrožská Nová Ves, kam vedla pouze jediná přímá cesta z Hluku. Silničáři chtěli původně opravit jen cestu mimo novoveský průtah, plány ale nakonec upravili.
„Oprava dokáže posílit bezpečnost v obci. Na hlavní silnici jsou tři zcela nové ostrůvky s osvětlenými přechody pro chodce. Dva nové přechody se upravily, opravy se dotkly i přechodů u novoveských lázní a v Chylicích,“ těší místostarostu Pavla Botka. „Pracovalo se sice na etapy, výsledkem je ale kompletní oprava. Na celém průtahu od Kunovic po výjezd na Ostroh už nezůstane nic neopraveného,“ dodal starosta Stanislav Tureček.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace