Konvalinková mezi oceněnými

Konvalinková mezi oceněnými
Foto: archiv  /  Místostarosta Uherského Hradiště Zdeněck Procházka (vlevo), Anna Konvalinková, vedoucí sociálního odboru hradišťské radnice Petra Karlíková a ředitel oblastní Charity Jiří Jakeš.
Uherské Hradiště Zprávy 13 / 04 / 2016

I když na titul osobnost neziskového sektoru Zlínského kraje nedosáhla, byla jedinou zástupkyní Uherskohradišťska mezi desítkou oceněných. Annu Konvalinkovou, zakladatelku Oblastní charity Uherské Hradiště, která je dnes už v důchodu, ocenění zaskočilo.
„Do sociálních a zdravotních služeb pod Oblastní charitou Uherské Hradiště bylo a je zapojeno několik desítek kvalifikovaných pracovníků, kteří by si ocenění zasloužili. Už při přebírání Ceny města Uherské Hradiště za rok 2009 jsem říkala, že ji vnímám jako ocenění práce všech svých kolegů, jedna Konvalinková by sama nic nedokázala,“ prohlásila Anna Konvalinková, která je i držitelkou Ceny Nadace Synot a byla nominována na cenu Mosty. Do ankety Osobnost neziskového sektoru Zlínského kraje ji navrhlo město Uherské Hradiště. „Většinu ocenění jsem dostala při odchodu do důchodu, velmi si jich vážím a brala jsem to jako uzavření krásné etapy života v Charitě. O to víc mě nominace překvapila,“ svěřila se Konvalinková.

TOPlist