Koronavir odložil jamboree, ale skauti slaví dál
Foto: psohlavci.skauting.cz / Jambore si skauti z Uherského Hradiště užijí až příští rok.
Pandemie koronaviru si připisuje další skalp, Jamboree k oslavě 100 let skautingu v Uherském Hradiště se po dvou termínových posunech definitivně odkládá na příští rok! Jinak se ale program stých narozenin nemění, v itineráři zůstává i skautský pochod městem, který 28. října otevře vernisáž výstavy o historii skautingu ve městě.
Jamboree kmene Řvavých bylo původně v plánu 9. května, následně 26. září. Ale probíhající pandemie koronaviru je zásadně proti. „Jamboree je o setkávání a letos mělo přilákat stovky bývalých i současných členů, stejně tak pamětníky, kteří měli zavzpomínat na raná léta ve skautu. Bohužel vzhledem ke zhoršující se situaci nechceme je ani veřejnost vystavit riziku nákazy. Akci jsme proto přesunuli na 8. května 2021,“ vysvětlil za organizátory Jakub Grós.
Odklad Jamboree však neznamená konec oslavy 100 let skautingu v Uherském Hradišti, další program zůstává v platnosti, včetně skautského pochodu městem 28. října. „Úspěšně jsme rovněž vydali výroční Zkazky kmene Řvavých, které jsme spolu se všemi oddíly ve středisku celý rok připravovali,“ říká Jiří Kamas, vedoucí střediska Psohlavci, které aktuálně zaměřuje úsilí k dětem. „Všechny tábory se uskutečnily podle plánu a od začátku školního roku jsme nastartovali běžnou činnost, kdy se členové oddílů potkávají v souladu se současnými doporučeními,“ dodal Kamas.
Jestli se situace ohledně koronaviru zhorší, skauti jsou podle Kamase v duchu svého hesla připraveni zintenzivnit pomoc uherskohradišťské společnosti.