Koupili látky za 8 tisíc a šijí roušky pro každého

Koupili látky za 8 tisíc a šijí roušky pro každého
Foto: Fb
Uherský Ostroh Zprávy 24 / 03 / 2020

Šijí roušky jako o život a rozvážejí je sestřičkám a lékařům do Uherskohradišťské nemocnice, ale i sousedům a lidem z okolí. Manželé Ivan a Petra Klaudovi z Uherského Ostrohu, majitelé tamního fitness centra, bojují s epidemií koronaviru solidaritou. Kdo nemá roušku, má naději.
„Už jsme rozvezli asi dvě stě roušek do nemocnice v Uherském Hradišti, kde jich mají velký nedostatek. Aktuálně se nám ozval uherskohradišťský Domov důchodců a naše roušky už používají třeba v Hluku nebo v Brně. Zájem je obrovský,“ říká Ivan Klauda, který nakoupil látky za 8 tisíc korun.  „Roušky pro potřebné šijeme zdarma a rozvážíme je nebo posíláme jednou denně poštou. Jelikož jsou ze stoprocentní bavlny, je možné je opakovaně prát. Roušky navíc většinou děláme s dvojí ochranou,“ prozradil Klauda.
Ochranné roušky šijí členky jeho fitness centra bez nároku na odměnu, ze zakoupené látky odhadem ušijí ještě 1 200 kusů roušek. „Do šití jsou zapojené tři celé rodiny, každá ušije kolem padesáti roušek denně. Už se nám ale přihlásila i švadlena, takže to půjde ještě rychleji. Jen nám chybí šňůrky nebo gumičky, které nemůžeme sehnat v dostatečném množství. Kdyby někdo měl, budeme rádi,“ vyzývá spoluobčany Klauda. „Šijeme roušky zdarma pro každého, kdo třeba jen potřebuje nakoupit. Jen doufám, že je nikdo dál nebude prodávat,“ věří podnikatel, bývalý hokejista a současný kouč hokejistů Uherského Ostrohu.

TOPlist