Krajský Podnikatel roku je ze Slovácka

Krajský Podnikatel roku je ze Slovácka
Foto: archiv
Staré Město Zprávy 17 / 02 / 2020

Titulem Podnikatel roku Zlínského kraje za rok 2019 se pyšní Antonín Machala, majitel uherskohradišťské společnosti Altech, která se už 18. rokem zabývá návrhy, výrobou a prodejem kompenzačních a rehabilitačních pomůcek pro hendikepované. Jedenašedesátiletý podnikatel je prvním vyslancem Slovácka, který se podívá do národního finále.
„Vítězství v tak prestižní soutěži je pro mě i můj tým velké uznání a motivace do další práce. Letos začínáme devětadvacátý rok existence, neustále rosteme a investujeme do růstu produktivity a technologií. Cílem zůstává efektivní a dobře fungující firma,“ svěřil se Machala.
Jeho společnost je lídrem na evropském trhu s moderními šikmými schodišťovými plošinami na míru, dále vyrábí svislé plošiny, schodišťové sedačky, zvedací zařízení, rampy a bazénové zvedáky pro hendikepované. Hlavní odběratele má firma kromě zemí Evropské unie také v USA, Jižní Americe a Izraeli.
Ve Zlínském kraji byl regionální vítěz soutěže Podnikatel roku vyhlášen poosmé, poprvé se jím stal majitel firmy ze Slovácka, který tak postoupil do národního finále (3. března). Jeho vítěz poletí na červnové světové finále v Monte Carlu.

TOPlist