Křeček konečně prohrál, dálnice bude

Křeček konečně prohrál, dálnice bude
Foto: Ilustrační foto
Uherské Hradiště Zprávy 27 / 06 / 2017

Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha má za sebou výrazný úspěch na krajské politické scéně. Blaha, který je zároveň zastupitelem Zlínského kraje, navrhl zastupitelům projednat mimořádný bod „Aktuální informace o stavu přípravy a realizaci dálnice D49“.
Výsledek? „Po delší rozpravě byl odvolán Zdeněk Vacek z funkce předsedy a člena Výboru pro územní plánování, zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova. Domnívám se, že takovou pozici nemůže zastávat člověk, který prostřednictvím organizací, jichž je členem, aktivně brání výstavbě dálnic, které náš kraj potřebuje jako sůl,“ zaradoval se Blaha a zprávu následně poslal do sociálních sítí. „Připadal jsem si jako zajíc na honu. Na jednání byla velmi nepřátelská atmosféra,“ reagoval po odvolání před novináři Vacek.
Pro Vackovo odvolání hlasoval také senátor a krajský zastupitel Ivo Valenta. „Děda mne vždy učil, že křeček je škodná. A vždy mi dával motyku do ruky s tím, že ho mám praštit tupým koncem po hlavě. A za každého takového křečka jsem dostal odměnu,“ uvádí Ivo Valenta. „A stejně se na to dívám i teď. Křeček prostě nemůže mít přednost před lidmi. Když postavíme dálnici, křeček se jednoduše přestěhuje. Ale tisíce lidí, kteří dnes žijí u přetížených silnic, mají právo na bezpečný a komfortní život. Proto jsem podpořil odvolání Zdeňka Vacka, neboť byl donedávna členem a také místopředsedou spolku EGERIA, který je přímo zodpovědný za obstrukce ve výstavbě dálnic v našem regionu.“

TOPlist