Kubínová strčí do kapsy i Babiše. Dostane vyznamenání?

Kubínová strčí do kapsy i Babiše. Dostane vyznamenání?
Foto: archiv  /  Kateřina Kubínová
Uherský Brod Zprávy 22 / 06 / 2017

Eva Papežová, Praha: „Zdravotní sestra a pečovatelka v jeslích v Uherském Brodu, které byly několikrát vyhlášeny nejlepšími jeslemi v ČR.“ Ludmila Benešová, Strachotín: „Obětavá propagátorka Moravských Kopanic, zakladatelka projektu školička v srdci Kopanic.“ Hana Aistovová, Děčín: „Je ženou, která nemyslí nikdy jen na sebe, ale stará se a pomáhá všem. Její životní optimismus, láska k lidem je vzorem pro ostatní.“
Z celé republiky vyjadřují lidé podporu Kateřině Kubínové z Uherského Brodu, která je v nominaci osobností na státní vyznamenání pro rok 2017. Důchodkyně, ale především zanícená propagátorka Kopanic, nechává aktuálně na žebříčku za sebou Marka Ebena, Martinu Sáblíkovou, Tomáše Halíka nebo Gabrielu Koukalovou. V první desítce jsou za nimi ještě Jiří Suchý, Petr Pithart, Vladimír Beneš, Andrej Babiš a dalajlama. „Ale do 28. října je hodně času, pořadí se může několikrát změnit. Že jsem poskočila na první místo, to beru jako legraci,“ podotýká usměvavá penzistka.
Kateřina Kubínová je bývalou vedoucí zdravotní sestrou na poliklinice v Uherském Brodě. Věhlas a mezinárodní uznání jí zajistil originální projekt „Školička“. Jde o dvouleté, bezplatné studium angličtiny, němčiny a informatiky v jejím rodném Vyškovci a okolí. Za „šíření porozumění a přátelských vztahů mezi národy světa“ převzala v roce 2008 mezinárodní ocenění Rotary clubu. Zatím poslední ocenění získala přesně před týdnem. Ve Zlíně ji přijal hejtman Jiří Čunek. Důvodem bylo umístění na druhém místě v soutěži Žena regionu. Kateřinu Kubínovou porazila jen Veronika Záhorská z Luhačovic (430 hlasů), třetí skončila Františka Jandurová z Otrokovic (129).
„Já jsem byla už potřetí za sebou druhá, ale že jsem nevyhrála, to mě vůbec nemrzí. Děkuji všem za 155 hlasů. Každé ocenění přijímám s pokorou. Získala jsem největší kytici. Prý proto, že už jsem si přišla pro stejné umístění potřetí,“ usmála se Kateřina Kubínová.
(Více o nominacích na internetové stránce interaktivni.rozhlas.cz)

TOPlist