Kuchyňky se rozšíří, obec prodloužila cestu i sítě

Kuchyňky se rozšíří, obec prodloužila cestu i sítě
Foto: Ilustrační foto  /  V Kuchyňkách vyroste osm nových rodinných domů.
Bílovice Zprávy 28 / 08 / 2022

Stavební boom ve Včelarech má zelenou. Obec prodloužila místní komunikaci v lokalitě Kuchyňky, do které zároveň prodloužila kanalizaci a zajistila sběrače srážkových vod. Už loni v ní „ožil“ vodovod a veřejné osvětlení. Investice si vyžádala více než 5,1 milionu korun a udělala tlustou čáru za zasíťováním území pro výstavbu rodinných domů.

„Kuchyňky se stanou velmi pěknou a klidnou lokalitou, na zástavbu navazují ovocné sady a louky. O bydlení je v Bílovících stále obrovský zájem. Katastr obce sice není nafukovací, ale nějaké rezervy ještě máme,“ informoval Petr Fusek, starosta Bílovic. V Kuchyňkách ale obec žádné stavební parcely nevlastní, jsou výhradně majetkem soukromníků.

Asfaltová cesta je široká pět a dlouhá 160 metrů, před její stavbou obec ještě vykoupila část potřebných pozemků. V lokalitě vyroste dalších 8 rodinných domů. „Jejich napojení se obejde bez zásahu do nového asfaltového povrchu, problém jsme ošetřili chráničkami pod místní komunikací,“ podotkl Fusek. Opětovné prodloužení ulice už je ale vyloučené kvůli nízkému tlaku vody ve veřejném vodovodu. „Ulice je v kopci, už teď bylo velmi složité dosáhnout potřebného tlaku,“ potvrdil starosta s tím, že v územním plánu ale ještě figurují dvě lokality pro výstavbu rodinných domů - Sever a Padělky. Ve hře je tak zhruba dalších dvacet stavebních míst.

Tagy článku

TOPlist