Kunovice mají dalšího místostarostu, Olgu Strašákovou

Kunovice mají dalšího místostarostu, Olgu Strašákovou
Olga Strašáková
Kunovice Zprávy 19 / 12 / 2016

Kunovice mají druhého místostarostu! Nejužší vedení města rozšířila Olga Strašáková, který byla ve čtvrtek na zastupitelstvu zvolena neuvolněnou místostarostkou. Pod svá křídla si vezme kulturu a školství, kde se cítí jako ryba ve vodě.
„Kultuře a školství se věnuje ve městě už od roku 1992, takže jde vlastně jen o jakési zoficiálnění její role,“ říká Ivana Majíčková, starostka Kunovic. Zvolení místostarostky je podle ní také odrazem personálního auditu, který doporučil navýšit počet zaměstnanců příslušného odboru nebo vytvoření příspěvkové organizace. „Ale nakonec jsme si vybrali cestu neuvolněné místostarostky, čímž posílíme pořádání kulturních akcí a zároveň se mi uvolní ruce, abych se mohla více věnovat strategickému rozvoji a územnímu plánování,“ dodala Majíčková.
Olga Strašáková je vedoucí kunovické pobočky Základní umělecké školy Uh. Hradiště, současně je radní města. „Už když jsem se před lety poprvé angažovala, vždycky jsem říkala, že když bude potřeba, jsem připravená pomoci. Takže to chápu tak, že nadešel čas. Místostarostování se budu věnovat hlavně ve čtvrtek, kdy neučím, ale samozřejmě i ostatní dny, klidně i po nocích, jak už jsem zvyklá,“ říká s úsměvem nová místostarostka Kunovic. Že by opustila pozici vedoucí pobočky ZUŠ, vůbec neuvažovala. „Práce s dětmi mě nabíjí, to nepřicházelo v úvahu,“ zdůraznila Strašáková.

TOPlist