Kunovský les otevřel brány kolařům i bruslařům

Kunovský les otevřel brány kolařům i bruslařům
Foto: ceh  /  Bezpečná a průjezdná - Cyklostezka Kunovským lesem je po desetiletém snažení opět bezpečná, její nový povrch otestoval i velocipedista Josef Zimovčák.
Uherské Hradiště Zprávy 02 / 08 / 2010

Krkolomným pádům a úrazům je konec! Cyklostezka Kunovským lesem je po letech opět bezpečná. Po dvou a půl měsících náročné rekonstrukce, která ji zbavila prasklin od kořenů stromů, otevřela „náruč“ kolařům i cyklistům. Její životnost se odhaduje až na padesát let.
Cyklostezka, která je důležitou spojnicí z uherskohradišťského sídliště Štěpnice do průmyslové zóny v Kunovicích, je průjezdná od čtvrtka. „Cyklisté i bruslaři se dočkali opraveného úseku od sídliště Štěpnice k přemostění silničního obchvatu Uherského Hradiště v délce 748 metrů a šířce tří metrů,“ uvedl Květoslav Tichavský, místostarosta Uh. Hradiště. Po cyklostezce se mělo původně jezdit už od prvního července, jenže o bezmála měsíční skluz se postaraly vytrvalé deště, které trasu proměnily v jezero. „Věřím, že výsledný efekt převýší vzniklé potíže s uzavírkou,“ je přesvědčený Tichavský.
Rekonstrukce frekventované cyklostezky „spolkla“ 5,4 milionu korun, městská pokladna však zchudla jen o 1,8 milionu, o zbytek se postarala dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Povrch stezky je z cementobetonu, který je šetrnější k okolnímu prostředí, nepohlcuje světlo ani teplo tak jako asfalt, takže je bezpečnější a v letních měsících i pohodlnější. Rozdíl cyklisté zaručeně poznají,“ podotkl Petr Škoda ze zhotovitelské firmy.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace