„Kupovat si voliče potřebuje Cyril Svoboda!“

„Kupovat si voliče potřebuje Cyril Svoboda!“
Zprávy 16 / 05 / 2010

Činnost Nadace Děti-kultura-sport i mecenášskou roli jejího zřizovatele Iva Valenty doslova poplival předseda lidovců Cyril Svoboda. V nedělním diskusním pořadu televize Prima totiž naznačil, že příspěvky pro tisíce potřebných nejsou ničím jiným než kupováním politické podpory.
„Jsem doslova šokován a budu se dožadovat veřejné omluvy,“ prohlásil včera odpoledne Ivo Valenta, zřizovatel Nadace Děti-kultura-sport. „Jen mne to utvrzuje v přesvědčení, že předseda lidovců je nejen schopen ve svém křížovém tažení proti loterijnímu průmyslu používat zkreslená fakta, ale chybí mu základní principy morálky a slušného chování. A vlastně se ani nemáme čemu divit, když je schopen kvůli vidině milionového majetku soudně zpochybňovat závěť svých příbuzných a usilovat o to, aby velký bytový dům v Praze vyfoukl dobročinné organizaci. A to je jen jeden mediálně známý případ. Nedivil bych se, kdyby takových důkazů nemorálnosti a podobných transakcí s nemovitostmi bylo v jeho minulosti víc,“ uvedl Valenta.
„Alespoň jde vidět, jak předsedovi lidovců leží v žaludku fakt, že to není on a jeho strana, která přináší lidem prostředky na řešení jejich zdravotních či sociálních problémů, ale také na rozvoj kultury, sportu, zájmové činnosti, ale třeba i církví. Je to právě on, který by chtěl získat peníze z loterijních společností do pražského fondu, aby lidovečtí poslanci měli prostředky na „kupování“ hlasů svých voličů. Nic moc jiného jim totiž nezbývá, což potvrzují i průzkumy volebních preferencí, které drží lidovce jen těsně nad hranicí volitelnosti. A to si troufám říct, že kdyby si populisticky nenašli nepřítele v loteriích a nezačali strašit lidi, tak by už dávno skončili v politickém důchodě,“ je přesvědčen Ivo Valenta.
„Už několikrát jsem řekl, že by pro nás bylo mnohem jednodušší a obchodně výnosnější, kdybychom podporu nasměrovali například na vrcholové sportovce a spojili s nimi naši značku. Místo toho se ale ročně vypořádáváme s tisíci žádostmi a snažíme se podpořit třeba i sebemenší projekt v sebemenší vesničce. A na rozdíl od lidovců to pokládáme za správné. Jak už jsem v minulosti deklaroval, mile rád přenechám tuto roli Cyrilu Svobodovi, ale nevěřím, že dokáže podělit tolik subjektů a v takovém drobnohledu jako my, kteří známe potřeby regionu,“ dodal s tím, že by si i tyto souvislosti měli voliči uvědomit při letošních parlamentních volbách. 
Že lidé stojí za činností Nadace Děti-kultura-sport, jejímž hlavním přispěvatelem je loterijní společnost Synot Tip, potvrzuje i internetová deklarace www.PenizeProPotrebne.cz, pod kterou se již podepsalo více jak sedm set lidí.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace