Kvůli papeži oblekla kroj

Kvůli papeži oblekla kroj
Foto: Filip Fojtík  /  Lenka Fojtíková novinářku nezapřela ani ve starodávném kroji.
Blatnice pod sv. Antonínkem Zprávy 27 / 09 / 2009

Bez džín, tenisek a sportovního oblečení si svůj každodenní život neumí vůbec ani představit. A už jen myšlenka, že by se měla odít do lidového kroje, jí vždy připadala ryze absurdní. Vše ovšem změnila návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice. Kvůli možnosti získat unikátní záběry se Lenka Fojtíková, fotografka a novinářka z Blatnice pod Svatým Antonínkem, oblekla do kroje, který si zapůjčila od starostky Blatničky Jarmily Hruškové, a to přesto, že se v něm opravdu příliš dobře necítila.
„Byla to hrůza! Nejdřív jsem si oblekla jednu součást oděvu, abych zjistila, že musím začít s jinou. Poté jsem dospěla k názoru, že musím začít ještě jinak, popsala své pocity při prvním doteku s krojem Fojtíková, kterou myšlenka na kroj napadla právě v souvislosti s návštěvou Svatého otce. V kroji se totiž postavila mezi ostatní krojovanou chasu a ne do sektoru novinářů, kde je to často boj loket na loket.
„Napadlo mne, že by otce krojovaní a zvlášť roztomilé děti mohli natolik zaujmout, že by papamobil třeba zastavil a já bych si ho mohla vyfotit, vysvětlila originální nápad, díky němuž získala záběry, které budou nyní ozdobou její fotografické kolekce.Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace