Lázeňským pohárkem je Nectarium

Lázeňským pohárkem je Nectarium
Foto: archiv  /  Vítězka designérské soutěže Adéla Chorá si připíjí s Eduardem Bláhou, ředitelem Lázní Luhačovice. Jak jinak než minerálkou v oceněném pohárku.
Luhačovice Zprávy 18 / 05 / 2016

Luhačovice mají od nové lázeňské sezony vlastní unikátní pohárek. Jmenuje se Nectarium a připomíná luční květ. Jeho autorkou je Adéla Chorá, studentka pražské vysoké školy UMPRUM.
„Adéla Chorá nejlépe splnila hlavní kritéria naší designérské soutěže, tedy inovaci a zároveň proveditelnost. Nectarium je navíc mezinárodně srozumitelný název. Květ je zdrojem nektaru stejně jako pohárek naší léčivé vody,“ přibližuje vítězný pohárek Eduard Bláha, ředitel Lázní Luhačovice. „Pohárek má jednoduchý tvar, a přesto je hravý a originální. Do jeho středu je vsazeno brčko, které napodobuje pestík květu. Tvar nádobky vyrobené z vysoce kvalitního porcelánu je čistý a drží se příjemně i vznešeně.“
Impulsem k designérské soutěži byl nápad vymyslet pro novou lázeňskou sezonu jednoznačný symbol. Studentčino Nectarium to naplnilo vrchovatě.
O prvenství v soutěži usilovalo přes 150 tvůrců z Česka i Slovenska. Do druhého kola postoupili čtyři čeští a dva slovenští designéři.

TOPlist