Lázně vstávají z popela. Ruina se změní v penzion pro seniory

Lázně vstávají z popela. Ruina se změní v penzion pro seniory
Foto: SAL, koláž DOBRÉHO DNE  /  Městské lázně jsou funkcionalistickou stavbou z roku 1937, žádné retro se tam ale nechystá. Plovárna z předválečné éry už zůstane jen ve vzpomínkách, nový majitel ji promění v penzion pro seniory. Zatím je dovnitř žalostný pohled.
Uherské Hradiště Zprávy 27 / 01 / 2019

Proměna zdevastované stavby si možná vyžádá až 60 milionů korun

Bývalé lázně v Uherském Hradišti změnily majitele! Cenné dílo architekta Bohuslava Fuchse v centru města koupila společnost Monteco z Uherského Hradiště, která po více než dvaceti letech zastaví chátrání nemovité kulturní památky. Do dvou let ji promění v penzion pro seniory.

„Obchodů a kancelářských ploch je v centru města už více než dost, investici do bydlení pro seniory považujeme za smysluplnou. Jen ještě řešíme otázku, jestli dostanou šanci i starší lidé se zdravotním postižením,“ potvrdil pro DOBRÝ DEN Ivo Mitáček, majitel uherskohradišťské společnosti, která vlastní třeba také tamní Penzion Na Stavidle nebo Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi. „Oficiální zprávu o záměrech společnosti nemáme, těžko se můžu blíže vyjádřit. Jelikož se ale jedná o kulturní památku, jako její důstojné a šetrné využití se nabízí třeba občanská vybavenost,“ reagoval Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, který v minulosti opakovaně vyvíjel aktivitu k záchraně objektu.

VÍCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN S KURÝREM

banner
TOPlist