Ledová plocha? Radní zatím jen zjišťují náklady

Ledová plocha? Radní zatím jen zjišťují náklady
Foto: ilustr., web
Staré Město Zprávy 07 / 06 / 2013

Ledová plocha ve Starém Městě? Hudba budoucnosti, nebo blízká realita? Těžká odpověď. O oživení hokejové tradice každopádně usilují bývalí hráči v čele s Františkem Slavíkem, který starostovi koncem února odevzdal petici podporující výstavbu. Jejím obsahem se už zabývala rada, která však zatím jen sbírá informace o finančních nárocích a provozních nákladech.
„I když je hradišťský zimák co by kamenem dohodil, stále je to za hranicemi města. Investice do ledové plochy se určitě vyplatí. O bruslení i amatérský hokej je stále obrovský zájem,“ prohlásil Slavík, bývalý hokejista, starosta a historicky první hejtman Zlínského kraje. „Když jsme postavili kostel, tak snad zvládneme i ledovou plochu,“ zvedl na sklonku zimy hozenou rukavici Josef Bazala, starosta Starého Města.
Jenže nic se nejí tak horké, jak se upeče. Případná stavba ledové plochy je běh na dlouhou trať, možná i maraton. „Výzvou hokejistů se zabývala jen rada. Snahou je získat veškeré potřebné informace o investičních i provozních nákladech. Navštívili jsme obec Dambořice, kde kluziště mají, abychom načerpali zkušenosti, ale to je vše. Žádné usnesení rady neexistuje,“ zdůraznil Bazala.
Územní plán Starého Města každopádně s výstavbou ledové plochy počítá ve sportovním areálu na Rybníčku. Ve hře je víceúčelové hřiště především pro veřejnost, které by v létě sloužilo pro florbal či hokejbal a v zimě se proměnilo v kluziště.
Opoziční zastupitelé však myšlenku nepovažují za šťastnou. „Koalice už si nechává zpracovávat kalkulaci, máme proto určité obavy. Ostatně jeden megalomanský projekt ještě není dokončený…,“ uvedl v narážce na stavbu chrámu sv. Ducha Michal Jakšík, opoziční zastupitel, podle kterého je bezpodmínečné podrobit zásadní investice široké diskuzi. „Kluziště si na sebe nevydělá, ekonomika je proto alfou a omegou,“ zdůraznil Jakšík. Na druhém břehu řeky Moravy v Uherském Hradišti je navíc zimní stadion...
„Diskuzi se nebráním, ať lidé rozhodnou, jestli ledovou plochu chtějí. Ale v žádném případě to není úkol do konce volebního období. Na financích určitě záleží, ale taky vím, že hokejová tradice má ve Starém Městě stále hluboké kořeny,“ podotkl závěrem Bazala.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace