Lékařům pomáhá tablet, rozumí neslyšícím

Lékařům pomáhá tablet, rozumí neslyšícím
Foto: archiv Uherskohradišťské nemocnice
Uherské Hradiště Zprávy 04 / 09 / 2014

Neslyšící pacienti už v Uherskohradišťské nemocnici nenarazí na komunikační bariéru. Agentura pro neslyšící totiž zapůjčila nemocnici tablet, který umožňuje ošetřujícímu personálu on-line tlumočnické služby, k čemuž využívá internetovou aplikaci Skype.
„Zapojili jsme se tak do projektu Bezbariérové nemocnice pro neslyšící, jehož cílem je zlepšit podmínky pro komunikaci neslyšících ve zdravotnických zařízeních,“ uvedla tisková mluvčí Dana Lipovská. Aktuálně jsou tablety už v šedesáti nemocnicích v zemi. „Tlumočení pomocí tabletu je stále populárnější, vzájemná komunikace lékaře a neslyšícího je totiž velmi důležitá,“ zdůraznila Martina Kuthanová, koordinátorka projektu. Překlady do znakového jazyka provádí zatím dvanáct tlumočníků, kteří se střídají. Služba funguje nepřetržitě 24 hodin denně.
V Česku žije kolem 40 tisíc neslyšících, jejich znakovou řeč však slyšící většinou neovládají. A proto Agentura pro neslyšící zavedla před dvěma lety on-line službu, která je založena na tlumočení do znakové řeči na „dálku“.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace