Lidé doplácejí na aquapark, pod okny jim parkují Slováci

Lidé doplácejí na aquapark, pod okny jim parkují Slováci
Foto: ilustr., sal  /  O hradišťský aquapark je zájem i na Slovensku, návštěvníci však dělají potíže obyvatelům z přilehlých ulic. Parkují jim pod okny.
Uherské Hradiště Zprávy 18 / 07 / 2017

Aquapark v Uherském Hradišti praská ve švech a radnice „počítá“ korunky. Jenže lidé, žijící v okolních ulicích, už tolik nadšení nejsou. Když se vrátí z práce domů, nemají kde zaparkovat. Pod okny jim totiž parkují Slováci, kteří do města přijeli za vodními radovánkami. Město problém vnímá, ale řešení není otázkou týdnů.
„Nemám problém zaparkovat sto metrů dál od domu, ale když vezete nákup, děti a třeba ještě něco, je to zážitek. Parkoviště pro aquapark u Hvězdy je přitom poloprázdné, ale ulice 28. října je přeplněná Slováky. Opravdu mě zajímá, jak se k tomu město postaví,“ vzkázala na radnici Jana Pilková, která nápady s objetím cizích vozidel klíčkem nepovažuje za konstruktivní. „I když by to možná zabralo,“ dodala s úsměvem. Návštěvníci aquaparku přitom mají možnost zaparkovat u kina, kde za pět hodin nezaplatí ani korunu…
Radnice obyvatelům vzkazuje, že ulice 28. října je veřejnou komunikaci. „Její využívání není ani nemůže být vyhrazeno pouze pro místní obyvatele. Stejně tak parkují vozidla místních i cizích řidičů na historicky zaužívaných plochách podél vozovky,“ zdůraznil Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice, která má podle něj zájem situaci řešit. Prvním krokem je rekonstrukce právě ulice 28. října, jejíž součástí je i vybudování 84 parkovacích míst. Dělníci se v týdnu pustili do díla.
Slováci tudíž v ulici už nezaparkují, ale jen do konce stavebních prací. Lidé jsou přesvědčeni, že pak se hned vrátí. Za jediné řešení považují zavedení rezidentní zóny. „Jenže takový krok vyžaduje komplexní řešení celé lokality, včetně sídliště Pod Svahy, ulic Stonky, Lechova, Rostislavova a dalších. A nejdříve je nutné zajistit potřebné parkovací kapacity i záchytné plochy pro parkování nerezidentů, které nemůžeme vzhledem k dopravní obslužnosti území přehlížet,“ prohlásil Zdeněk Procházka, místostarosta Uh. Hradiště. I když radnice podle něj už na komplexním řešení pracuje, připravuje se studie, konkrétní termín spuštění rezidentní zóny je zatím hudbou budoucnosti…

autor: PETR ČECH
TOPlist