Lidem vadí bláto na stezce

Lidem vadí bláto na stezce
Foto: fab
Uherský Brod Zprávy 31 / 07 / 2009

S rozmachem budování cyklostezek vyplouvají na povrch i různá negativa a problémy, se kterými se musejí ať už sportovci nebo zástupci samosprávy vypořádat. Auta či motorky na stezkách jsou jednou odvrácenou tváří. Další kaňku přidávají majitelé psů, kteří je nechávají volně pobíhat mezi zástupy cyklistů a bruslařů. O neuklizených svědectvích takovýchto procházek pak radši ani nemluvit. Aktuálně se však vyrojil problém nový. V kombinaci deštivého počasí a zemědělské sezony v plném proudu se objevují na stezkách blátivé úseky. Cyklista možná přetrpí a promine. Ale bruslaři jsou v koncích. Přitom podle pozorování je na stezkách možná bruslařů více než cyklistů.
„Chtěl bych vědět, zda to bláto vytahané z pole od zemědělských strojů tam bude zůstávat, nebo to bude někdo i uklízet. Jelikož to je vážně o hubu,“ postěžoval si v diskusi na brodském webu pisatel s přezdívkou Hudy. Podobné názory však sdílí více sportovců. Především pak bruslařů, pro které jsou blátivé úseky nepřekonatelným problémem.
„Hodněkrát to bylo zabahněné už i loni na šumické stezce. I když je sucho a zvládnete tím projet, tak beztak odrovnáváte ložiska, do kterých se ta suchá hlína dostane,“ vzkázala bruslařka Monika Pávková, proč vadí i uschlé bláto na cyklostezce. Ale podobně mluví i cyklisté.
„Kdybych chtěl jezdit po blátě, tak nemusím na cyklostezku, ale můžu rovnou na kteroukoli polní cestu. Takže ano, rozhodně by se to mělo nějak udržovat. Bohužel to není jenom o tom to postavit,“ říká zase cyklista Ludvík Svátek.
Pro všechny ty, kteří už si nad blátem posteskli, má snad brodská radnice dobrou zprávu. Bahno z poslední doby už pracovníci města uklízeli a měli by v této činnosti pokračovat i nadále.
„Bláto na cyklostezce bylo již odklizeno pracovníky místního hospodářství při odboru životního prostředí Městského úřadu Uh. Brod,“ vzkázal pracovník brodského odboru dopravy Jaroslav Šimčík. Podle něj se již situací zabývali i představitelé města.
„Byl akceptován návrh místostarosty Pavla Josefíka na provádění preventivních prohlídek cyklostezky, zejména před víkendy a po deštích. V případě zjištění závad organizační složka místního hospodářství zjedná nápravu tak, aby provoz na cyklostezce byl bezpečný,“ doplnil Šimčík.
Ještě lepší zprávou je skutečnost, že by tato „služba“ měla fungovat i na oznámení. To znamená, že když narazíte na nějaký špatně sjízdný úsek, po nahlášení na odboru životního prostředí by tento úsek měli dát pracovníci odboru do pořádku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace