Lidl na Východě nevyroste, prioritou je luxusní bydlení

Lidl na Východě nevyroste, prioritou je luxusní bydlení
Foto: Koláž DOBRÉHO DNE  /  Majitelé pozemku preferují rezidentní zónu pro náročnější klientelu.
Uherské Hradiště Zprávy 06 / 09 / 2023

Všechno je jinak. Osud bývalého areálu zemědělského družstva a konírny na sídlišti Východ v Uherském Hradišti je znovu zahalen rouškou tajemství. I když už existoval projektový návrh na výstavbu prodejny Lidl, což ještě v dubnu potvrdila i radnice, aktuálně vlastník preferuje bydlení pro náročnější klientelu.

„Projekt prodejny Lidl je v rané fázi příprav, začátek výstavby ani její otevření nelze predikovat,“ potvrdil začátkem dubna Tomáš Myler, mluvčí společnosti Lidl ČR. „Město je účastníkem řízení a jakožto územně dotčený orgán samosprávy jsme byli požádáni o stanovisko k projektu novostavby – širokospektrální prodejny, jejímž investorem má být společnost Lidl Česká republika,“ přikyvoval rovněž Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice, s tím, že město už u investora dokonce prosadilo vyšší kapacitu parkoviště. „Ještě usilujeme o možnost sdíleného parkoviště, což znamená, že by jeho podstatnou část mimo otevírací dobu využívali obyvatelé Východu,“ dodal mluvčí.

Jenže po bezmála pěti měsících se plány zbortily jako domeček z karet... „Aktuálně naše myšlenky spějí k rezidenční zóně nadstandardních bytů a rodinných domů. Určitě tady nevyroste Lidl a je na zvážení, jestli vůbec nějaký jiný řetězec, případně obchodní jednotka, nebo půjde spíše o uzavřený komplex pro náročnější klientelu,“ prohlásil Zdeněk Zemek, slovácký podnikatel a mecenáš, který je spoluvlastníkem pozemků v bývalém areálu zemědělského družstva, včetně konírny.

Zemek se zabývá i možným vyřešením absence ubytovacích kapacit pro hráče fotbalové akademie 1.FC Slovácko, jehož je majitelem. „Ve srovnatelných klubech jsou samozřejmostí už u dětí od dvanácti třinácti let. Každoročně na ubytování mladých hráčů vynakládáme řádově miliony korun,“ potvrdil rodák z Vlčnova, který nezavrhuje ani obyčejné garáže nebo parkovací dům s garážovým stáním. „To ale nemusí korespondovat s architektonickou hodnotou, kterou chceme do lokality přinést,“ poznamenal Zemek. „Nápadů je hodně, dají se skloubit, ale vše musí zapadnout do nějakého ekonomického modelu,“ dodal podnikatel.

Z areálu už mezitím zmizely bagry, skončily demoliční práce. Stavební úřad dnes eviduje jedinou žádost o stavební povolení. „Jedná se o rozšíření, respektive posílení distribuční sítě vysokého napětí,“ upřesnil Pášma s tím, že stávající územní plán v lokalitě dává zelenou bydlení, stavbám občanské vybavenosti a maloobchodu.

„Začínáme pomalu jednat s městem, vzniklo už několik studií, ale zatím jsme se žádnou nebyli úplně spokojeni,“ připomněl Zemek. Je tak pravděpodobné, že proměna lokalita bude během na dlouhou trať…

Tagy článku

TOPlist