Lodě vítají dva vodníci

Lodě vítají dva vodníci
Foto: ara  /  Strážničtí vodníci - v popředí stojí vodník Jiří Grebeníček, na druhém břehu v pozadí pak jeho kopie.
Strážnice Zprávy 03 / 08 / 2011

Vodník z masa a kostí, ale i jeho nehybně stojící dřevěná „kopie“ zlepšují náladu návštěvníkům Baťova kanálu. Novinka, která se ujala ve strážnickém přístavu, se nejspíš už příští sezonu rozšíří také na jiná kotviště. Alespoň pokud jde o obří sochy ze dřeva. „Uvažujeme společně s Místní akční skupinou Strážnicko o tom, že sochy rozmístíme podél břehu také na jiných místech,“ potvrdil Vojtěch Bártek, ředitel Baťova kanálu.
S nápadem přivést do přístavu „zeleného mužíčka“, který by vítal cestující při vylodění, nástupu na loď nebo průjezdu typickým „brekeke“, přišla strážnická radnice.
„Přístav na Baťově kanále je pro některé návštěvníky prvním místem, které ve městě uvidí. Plánujeme však i vylepšení přístupové cesty k němu ze „suché“ strany. Když přicházíte směrem z města, neprocházíte nejmalebnější cestou,“ řekla už dřív Renata Smutná, starostka Strážnice.
„Pokud jde o dřevěnou sochu, ta je iniciativou sdružení řezbářů GAUČ,“ doplnil ředitel Vojtěch Bártek.
Jiří Grebeníček, který se letos na celé léto proměnil ve strážnického vodníka, si novinku pochvaluje. „Není to špatný nápad. Lidé se baví a i když letos není zrovna ideální letní počasí, na nezájem návštěvníků si nestěžujeme. Jsem rád, že můžu svým „brekeke“ přispět k dobré náladě,“ usmál se Grebeníček.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace