Lůžkové oddělení čeká stěhování, město o tom neví

Lůžkové oddělení čeká stěhování, město o tom neví
Foto: ilustr., web
Veselí nad Moravou Zprávy 25 / 04 / 2014

Veselí nad Moravou doplácí v případě zdravotní péče na to, že už není okresním městem. Z někdejší okresní nemocnice je dnes součást Nemocnice Kyjov, kam se má možná ještě letos přemístit poslední „připomínka“ historie, lůžkové oddělení ošetřovatelské péče. Jihomoravské hejtmanství totiž plánuje jeho stěhování do Kyjova. To vše kvůli nové koncepci sítě lůžkových zdravotnických zařízení na území kraje, o níž úřad už rozhodl. Na rozdíl od přesného termínu stěhování a nového působiště. „Cílem koncepce je umístit všechna oddělení Nemocnice Kyjov do jednoho areálu,“ potvrdila Denisa Kapitančíková, mluvčí Krajského úřadu v Brně.
Vedení města Veselí nad Moravou je zatím bez informací. „Do dnešního dne jsme žádnou oficiální zprávu, která by oznamovala, že dojde k přesunu, neobdrželi,“ sdělil místostarosta Petr Kolařík, který má zdravotnictví v kompetenci. „Budova lůžkové části je majetkem nemocnice a osobně nevím, jaké s ní má nemocnice plány.“
Podle dostupných zpráv se uvažuje buď o přesunu do budovy dnešní kyjovské gynekologie nebo do krajské ubytovny. Tato varianta však naráží na dnešní velmi neutěšený stav budovy. Její úprava by vyšla na zhruba pět milionů korun.
Lůžkové oddělení ve Veselí je pro kyjovské centrum náročné jak po provozní, tak finanční stránce. Problém spočívá také v rozdělení rehabilitačního oddělení, jež pracuje dílem v obou městech. Na to podle vedení kyjovské nemocnice doplácí pacienti i lékaři, kteří musí do Veselí za ležícími dojíždět.
Na veselském lůžkovém oddělení, jež se od ledna spojilo s rehabilitací, se doléčují převážně starší pacienti, kteří se tak budou muset smířit s dojížděním.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace