Majíčková: Muzeum sami nezachráníme

Majíčková: Muzeum sami nezachráníme
Foto: ilustr., web
Kunovice Zprávy 31 / 10 / 2013

Nejistý osud Leteckého muzea v Kunovicích nedopřává klidný spánek ani městu. Jelikož však není v jeho silách záchranu exponátů utáhnout z vlastních prostředků, usiluje o partnerství Zlínského kraje. Jenže zatím marně. Víra však zastupitele neopouští.
„Věřím, že exponáty zachráníme. Vždyť by to byla nenahraditelná škoda,“ zůstává optimistkou Ivana Majíčková, starostka Kunovic, která však přiznává, že je nevyšší čas. „Město už kraji předložilo třetí projekt. V minulosti jsem zatím slyšela jen jednu odpověď: Není politická vůle. Uvidíme, jestli se nyní situace změní,“ dodává Majíčková.
Radnice se léta snaží, aby Letecké muzeum prezentovalo um, preciznost a schopnost lidí při tak specializované výrobě, jako je výroba letadel. „Je tu velký potenciál, ale není v silách města, aby se stalo jediným investorem. A proto usilujeme o vznik společnosti, ve které by byl zainteresován Zlínský kraj, město Kunovice, Slovácký aeroklub, ale také firmy, které vznikly na základě letecké historie. Když spojíme síly i finance, nezachráníme jen exponáty letadel, ale zásluhou dalších aktivit pro děti a mládež vzbudíme jejich zájem o letectví a techniku vůbec. Muzeum tak získá i výchovný charakter,“ je přesvědčená Majíčková.
Partnerství Zlínského kraje přesto nepovažuje za podmínku pro založení obecně prospěšné společnosti. Třebaže si uvědomuje, že bez něj bude situace složitější. „I tak půjdeme dál a věřím, že nám pomohou všichni, kterým není lhostejná tradice letecké výroby. Myslím, že máme být právem na co pyšní. Jestli si to současné vedení kraje neuvědomuje, politickou odpovědnost si ponese samo,“ prohlásila starostka Kunovic, která považuje za samozřejmost předat historii leteckého průmyslu dalším generacím. „Vždyť už dnes kunovickým leteckým firmám chybí odborníci. A když si je nevychováme, budou je hledat jinde. A to by byla škoda,“ dodala Majíčková.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace